Сполучені Штати розглядають можливість передачі Україні додаткового озброєння. Йдеться про військово-морську техніку, за допомогою якої Україна може реагувати на інциденти, аналогічні подіям у Керченській протоці.
Це може бути істотним зміцненням української обороноздатності, з огляду на виділені у 2019 році 250 млн доларів з американського бюджету.
Глава Європейського командування збройних сил США генерал Кертіс Скапаротті повідомив, що Штати готові надати Україні додатково летальну зброю. Таку заяву він зробив у Комітеті Сенату з питань збройних сил. Саме від цього органу багато в чому і залежить бюджетна політика США у сфері оборони.
"Рекомендації щодо України, особливо в тому, що стосується зброї летального характеру, мають пройти відповідну процедуру, включаючи політичні дискусії, результатом яких стане надання повноважень для розгортання подібних збройових систем… Є інші системи, снайперські системи, боєприпаси і, з огляду на Керченську протоку, можливо, має сенс також розглянути питання про постачання військово-морських систем у майбутньому, у міру нашого просування вперед", — сказав Скапаротті.
Йдеться і про контрбатарейні системи Q36 і Q37. Ці системи призначені для передачі артилеристам інформації про потенційні цілі. Вони відстежують постріли з ворожих систем залпового вогню, артилерії і передають дані на командний пункт. Як зазначають експерти, російській техніці, зокрема танкам, кінець.
До слова, у серпні 2018 року Україні передали 2 подібні станції для "Хаммера". Наразі таких систем вже 11 у ЗСУ, частина з них несе бойову службу на Донбасі.
Окремо генерал наголосив, що процесу виділення додаткової військової допомоги передуватимуть політичні консультації.
У держбюджеті США на 2019 рік заплановано чверть мільярда доларів на військову підтримку України. Зокрема гроші підуть на допомогу у захисті від кібератак, посилення безпеки комп'ютерних мереж від російських інформаційних і комунікаційних технологій.
Щодо летальної зброї або військової техніки, то тут Україна має цілу низку проблемних секторів. Один з основних — військово-морські сили.
Наразі вітчизняні збройні сили ведуть переговори про можливу передачу військових фрегатів класу "Олівер Хазард Перрі". Застарілі, але все ще бойові кораблі можуть посилити ВМС.
Також з'являються різні заяви про можливу передачу ракет класу "Гарпун", які активно застосовувалися в боях 80-х років. Вони можуть бути використані для можливої боротьби з кораблями на Азові або на Чорному морі. Про це раніше заявляв американський дипломат, директор Євразійського центру "Атлантичної ради" (Atlantic Council) та екс-посол США в Україні Джон Хербс.