Україна досі не визначила понятійно-категоріальний апарат щодо конфлікту на Донбасі. Про це в відео-інтерв’ю розповів політолог, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко.
За його словами, попри визнання Росії країною-агресором та бойові дії, ситуація на Сході України досі залишається понятійно невизначеною. Чи є ці люди сепаратистами, чи терористами, яка остаточна роль РФ – до кінця не зрозуміло.
«За моїми джерелами у команди Володимира Зеленського є дуже секретний план щодо ОРДЛО. Вони чекають, доки у них будуть всі важелі впливу на прийняття рішень в законодавчій і виконавчій владі», – говорить Петренко.
Також експерт вважає, що на сьогодні існує проблема непорозуміння президента з парламентом. Вирішальною точкою в цьому конфлікті може стати рішення Конституційного суду по указу Зеленського про дострокові вибори в Верховну Раду.
«Тут все залежить від того, що вони скажуть. Якщо указ визнають конституційним, напруження залишиться. Якщо закон визнають неконституційним, Зеленський буде продовжувати курс на перезавантаження і навіть не зважати на рішення суду.
Оптимально – КС може прийняти компромісне рішення, дати можливість перенести вибори на серпень-вересень», – вважає Петренко.
Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський зазначив, що має намір повертати окуповані Крим і Донбас з допомогою посилення санкцій проти країни-агресора.
Так, журналісти питали у Зеленського, як він розцінює позицію окремих країн ЄС про ослаблення санкцій проти РФ. Президент України підкреслив, що перш за все необхідно нагадати причину введення санкцій тим особам, які виступають за зняття санкцій.
“Моя позиція чітка і проста. Санкції є єдиним важелем для звільнення окупованої території, відновлення нашої територіальної цілісності і суверенітету, і повернення наших людей”, – стверджує Володимир Зеленський.
Зеленський не сумнівається, що санкції є дипломатичним інструментом для отримання результату, зокрема, режиму припинення вогню.
За словами президента України, Європа не зможе почуватися в цілковитій безпеці, поки Росія вдає, що міжнародного права немає.
"Переконаний, що Європа не зможе почуватися у повній безпеці, доки Росія робить вигляд, що міжнародного права просто не існує. І Франція, і решта наших міжнародних партнерів знають і розуміють, що болить кожному українцю. Ніхто не хоче, щоб Україна ставала пороховою бочкою, де Крим і Донбас – бікфордів шнур", – заявив Зеленський.
За його словами, на переговорах із Макроном головним було питання миру.
"Насамперед ішлося про повернення миру в Україні. Це мій пріоритет. Це моя позиція як людини і як президента. Це те, із чим я засинаю та прокидаюся щодня", – підкреслив президент України.