За словами спікера, він не бачить проблем в незначному падінні рейтингу партії “Слуга народу”.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков запевняє, що монобільшість у парламенті є і немає жодних підстав для його розпуску.

Про це він повідомив в інтерв’ю одному з телеканалів у п’ятницю ввечері.

Відповідаючи на запитання про те, чи “монобільшість скоріше жива чи не жива” Разумков сказав: “Вона жива, абсолютно жива, вона працююча”. Він нагадав, що хоч монобільшість і не підтримала програму дій уряду, але ухвалює законопроекти та кадрові рішення більшістю голосів.

При цьому спікер зазначив, що “монобільшість – це сукупність людей. І в кожного з них є своє бачення, своє розуміння, своя позиція з тих чи інших питань”. “І якщо те чи інше питання не підтримується 10-20% фракції, то це 25 або 50 голосів, а станом на сьогодні фракція “Слуга народу” складається з 248 народних депутатів України.

Це нормально і це підтверджує демократичні принципи як в парламенті, так і в монобільшості”, – наголосив Разумков. На запитання про те, що у фракції немає 226 голосів, тому часто лунають експертні думки і політичні заяви, що цей парламент може не дожити до кінця своєї каденції, і перевибори парламенту можуть статися разом з місцевими виборами, голова ВР сказав:

“Припущення можуть бути різними”. Водночас він нагадав, що є чітко визначені підстави для дострокового припинення повноважень Верховної Ради. За його словами, станом на сьогодні, жодна з них не є підставою для цього. “Верховна Рада буде демонструвати свою роботу, і підстав, передбачених Конституцією для дострокового припинення її повноважень у президента не буде. А я переконаний, що всі повинні діяти в межах своїх повноважень та основного закону нашої держави”, – сказав Разумков.

“Плюс давайте також згадаємо, що на рік, якщо були дострокові перевибори, у ВР є імунітет. І цей час також не вийшов”, – нагадав голова ВР.

Говорячи про часткове падіння рейтингу партії “Слуга народу”, яке може вплинути на результати партії на місцевих виборах, Разумков погодився, що “це погано завжди коли в тебе знижуються рейтинги, для будь-якої політичної сили”. Водночас він додав, що це закономірна ситуація – “завжди партія влади, влада поступово буде втрачати підтримку”.

За його словами, це стосується не тільки партії “СН”, але й інших партій і не тільки в Україні.

“Я не бачу станом на сьогодні великої негативної динаміки в рейтингах політичної сили, як і в інших політичних силах”, – додав він. Разумков запевняє, що на сьогодні ще не розпочалася “агресивна виборча кампанія – вона буде дещо пізніше, і тоді вже можна буде більш фахово оцінювати ту чи іншу соціологію”.