Бахмут, що на Донеччині, вагерівці так і не змогли захопити до 9 травня.

Водночас тепер вже успіхів досягають українські військові, наступальними діями змушуючи росіян відходити з позицій.

Про це в інтервʼю розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. За його словами, якщо фланги окупаційних військ знищать ЗСУ, тоді росіяни потраплять в оточення.

Ватажок ПВК “Вагнера” Євгєній Пригожин заявив, що регулярні війська Росії начебто втікають з позицій з-під Бахмута й відповідно оголюють фланги вагнерівцям. Такі заяви “кухаря Путіна”, на диво, є правдивими.

Є декілька ділянок, на яких українські війська з допомогою артилерії, змусили росіян відійти з позицій. В районі Бахмута й особливо по флангах зі сторони Костянтинівки та Сіверська у росіян немає хорошої лінії оборони. Тому, звісно, коли завдають потужних ударів з артилерії, а саме так зараз працюють ЗСУ, то деякі роти та батальйони відходять з позицій, справді оголюючи фланги, – розповів Роман Світан.

Українські військові можуть не заходити на ці позиції, але сам некерований відхід уже спричиняє “легкий мандраж” у росіян, які перебувають всередині міста. Вони усвідомлюють, що якщо українські війська справді підуть в наступальні дії по флангах, то все бахмутсько-соледарське угруповання опиниться в оточенні.

“Вони прекрасно розуміють, що з ними ніхто довго возитись не буде. Кількість сил та засобів, які зараз перебувають від Костянтинівки до Сіверська, є набагато більшою того угруповання, яке зараз працює в районі Бахмута”, – підкреслив полковник запасу ЗСУ.

Цими силами та засобами відповідно керуватимуть місцеві українські командири, які уповноважені виконувати такого роду завдання.

Останніми днями перед сакральним для росіян 9 травня окупанти відчайдушно намагались штурмувати Бахмут, зокрема обстрілювали місто фосфорними боєприпасами. Втім свій дедлайн по захопленню міста вагнерівці прострочили. Цілком можливо, що російські військові можуть відмовитись від ідеї повного контролю над Бахмутом.

Річ у тім, що оборонятись в Бахмуті росіянам дуже буде дуже важко. Вони його зруйнували повністю, це фактично розбитий укріпрайон. Росіяни прикривають вночі тепловим екраном, “запальничками”, від наших снайперів і систем прицілювання. Їхні війська можуть перебігатись лише вночі з прикриттям таких екранів,
– пояснив Світан.

Під прикриттям цих екранів окупанти намагались просунутись на деяких позиціях, але були знищені. В цей час під прикриттям такого ж екрану українські військові почали деякі наступальні дії в самому Бахмуті.

Додамо: стан у російських окупантів не менш жахливий

У перехопленій українською розвідкою розмові російського військовослужбовця з дружиною окупант, який перебуває біля Кремінної Луганської області, розповідає про ситуацію на фронті і вже не сподівається повернутися додому:

“Ми в цю бригаду переходимо. А там із бригади, в якій із початку наступу було 5 тисяч осіб, їх там, коротше, може близько 200 залишилося… Коротше, якщо що, ввечері зідзвонимося, а потім за 2 тижні можеш собі нового чоловіка шукати”.

Найгарячіша точка фронту — Бахмут Донецької області. За оцінками Білого дому, тільки за останні п’ять місяців там Росія втратила 100 тисяч осіб убитими і пораненими. Величезні втрати позначаються на економіці федерації, насамперед — на ринку праці.

“Росія майже напевно зіткнулася з найбільшою нестачею робочої сили за останні десятиліття. Центральний банк Росії опитав 14 тисяч роботодавців і виявив, що кількість претендентів перебуває на найнижчому рівні від 1998 року. За останні три роки через вплив COVID-19 і війни проти України населення Росії скоротилося на два мільйони більше, ніж очікувалося”, — ідеться в повідомленні Міністерства оборони Великої Британії у Twitter.