На Авдіївському напрямку минулої доби було «дуже гаряче». Російські окупаційні війська намагаються штурмувати промзону міста.
Про це заявив голова Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації Віталій Барабаш.
«Дуже гаряче на нашому напрямку. Ворог тисне і, крім того, що намагається оточити, декілька днів поспіль намагається штурмувати промку (промзону), кидає туди і техніку, і особовий склад, і дуже багато», — розповів він.
За словами посадовця, наразі ворожим військам нічого не вдається, але вони тиснуть. Барабаш додав, що хоча на позиціях гаряче, у самому місті вночі було більш-менш спокійно.
Говорячи про спроби ворога захопити Авдіївський коксохімічний завод, Барабаш зазначив, що в цьому логіки немає.
«Це певна пастка, а терикон – це сіра зона, де вони зараз б’ють артою, розбивають сам завод, намагаються в тому напрямку проводити штурмові дії, але проривів немає, наші воїни мужньо боронять», — зазначив Барабаш.
Варто підкреслити, що російська армія втратила сотні одиниць техніки від моменту, як вирішила наступати на Авдіївському напрямку. Втрати окупантів у живій силі та техніці за минулий місяць більші, ніж будь-коли вони втрачали за той самий період часу під Бахмутом Донецької області.
Про це повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Вони під Бахмутом стільки не втрачали особового складу і техніки, скільки зараз втрачають під Авдіївкою. Разом із цим, як ми бачимо, що найважливіше для розуміння, — вони не планують відступати, вони зараз готують третю хвилю наступу”, — сказав він.
Це зайвий раз підтверджує те, що Авдіївка для росіян є політичною темою, уточнив Коваленко.
“Навіть за часів Першої чеченської війни не було настільки суїцидальних кампаній, суїцидальних місій, як ми зараз можемо спостерігати під час війни в Україні, а особливо за окремо взятими локаціями. Хіба ж під час штурму Грозного навіть під час Першої чеченської війни росіяни стільки втрачали, як під Авдіївкою? Ні. За всю Першу чеченську війну в них були не такі втрати, як зараз вони мають втрати, що під Бахмутом, що під Авдіївкою. Це колосальний показник. Але ви пам’ятаєте, хвиля яка була в Росії під час Першої чеченської війни, наприклад, як багатьом не подобалося те, що росіяни гинуть у Чечні й в якій кількості, і як швидко вони відступилися. Зараз же все зовсім по-іншому”, — каже оглядач.
На його думку, це все зумовлено саме рівнем диктатури і тотального тоталітарного контролю над громадською думкою в самій Росії.
“Тому вони можуть втратити, наприклад, удвічі більше найближчого місяця під Авдіївкою і техніки, і особового складу, але це жодним чином не вплине на перебіг подій у тому плані, що вони не змінять своєї цілеспрямованості оточити й окупувати це місто”, — додав Коваленко.
За його словами, перед російськими окупантами командуванням мету поставлено однозначну — до нового року Авдіївка має бути захоплена, і на це вони можуть кинути ресурси ще більші, ніж присутні зараз.
“Скільки — все залежить від результативності третьої хвилі наступу, четвертої (безумовно, буде і четверта хвиля). Я думаю, що вони не зупиняться і показники зростатимуть. Якщо вони перевищать показники (за 10 місяців) Бахмута до нового року, я абсолютно не здивуюся”, — підсумував Олександр Коваленко.
Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, на Авдіївському напрямку росіяни не полишають спроб оточити Авдіївку. Безуспішними були наступальні дії противника в районах Новокалинового, Авдіївки та східніше Первомайського Донецької області.