25 червня Православна церква буде згадувати святу Анну Кашинську. Корупція.Інфо розповість, чим знаменита ця свята і що не можна робити в цей день.
Хто така Анна Кашинська
Анна жила на стику XIII і XIV століть. Вона була ростовською княгинею. Анні довелося пережити смерть чоловіка, двох синів і онука – вони були страчені за наказом одного з ханів Золотої Орди.
Історія не згадує про те, в якому віці і за яких обставин Анна пішла в монастир. Відомо тільки, що в поважному 80-річному віці вона була черницею, а потім і настоятелькою в Тверському жіночому монастирі. Свому монастирю вона пожертвувала кілька сіл, якими володіла.
Там все знали Анну під духовним ім'ям Софія. Але незадовго до смерті вона прийняла на себе сувору обітницю (схиму) і повернула колишнє ім'я – Анна. Саме тому на іконах її підписують саме так.
Після смерті останки Анни довгий час були занедбані. Їх виявили лише на початку XVII століття. Потім почали фіксуватися випадки зцілення людей, які приходили до мощів з молитвою або яким свята Анна являлася уві сні.
Але найцікавіші події, пов'язані з Анною, відбулися на грунті її канонізації і деканонізації.
На підставі безлічі чудес, якими прославилися мощі Анни, вона була причислена до лику святих. Але пізніше, під час розпалу боротьби старообрядців і новообрядців, згадали, що права рука Анни, що лежить в труні, нібито доводила, що вона хрестилася "двоперсним" – знаменням, а не триперсним.
Для церкви це означало приналежність до старообрядців, тобто до єретиків. Спеціальна комісія іще раз уважно вивчила мощі Анни, особливо пальці правої руки, і винесла вердикт: не свята.
І тільки через 300 років, на початку XX століття, свята була реабілітована.
Щорічно 25 червня святкується "перенесення мощей і друге прославлення" Анни.
Значення імені Анна
Ім'я Анна має єврейське коріння. У перекладі з івриту воно означає "прихильність", "благовоління". Інше значення імені – "миловидна", "хоробра", "сильна", а також – "милість Божа". В Біблії є кілька згадок про Анн. Найвідоміша з них – свята Анна, яка була матір'ю Марії і бабусею Ісуса Христа.
Дівчата, які носять це ім'я, зазвичай дуже добре вчаться і вже з ранніх років демонструють хазяйновитість і завзятість. Дівчина Анна – відмінна подруга, на яку можна покластися, яка завжди готова допомогти. Але не зраджуйте її – такі жінки цього не прощають.
Зазвичай Анни привабливі, тому в шанувальників у них не бракує. Але залицяння і подарунки нічого не значать для неї – вона робить свій вибір тверезо і самостійно. Більш того – власний моральний кодекс дозволяє Анні мати одночасно і чоловіка, і коханця, вважати це нормальним і зберігати вірність обом.
У заміжжі Анни часто виявляють жертовність. Вони готові піти на все заради чоловіка, дітей і сім'ї, і терпляче нести свій хрест. Проте, Анни не прощають брутальності чоловіка і зради.
Що не можна робити в День святої Анни
Якщо свята Анна Кашинська належить до числа святих, яких ви шануєте, в день її пам'яті слід дотримуватися правил, які встановлені для церковних свят:
– оскільки триває Петрів піст, 25 червня заборонені продукти тваринного походження, крім молочних.
– не займатися важкою домашньою роботою (пранням, генеральним прибиранням), а також важкою працею на землі.
– не займатися рукоділлям (шиттям, в'язанням і т.д.)
– не сваритися, не ображатися, не злитися і по можливості не проявляти інших негативних емоцій.
– не брати участі в галасливих застіллях, не зловживати алкоголем і не переїдати.
Популярне: "Всіх застрелимо, задушимо… всіх, хто…": Міністр МВС зробив скандальну заяву
Що можна зробитив День святої Анни
Якщо ви або хтось із ваших рідних носить ім'я Анни, знайдіть час, щоб помолитися їй – в храмі або вдома:
"Моли Бога за мене, свята угодниця Божа Анна, я старанно до тебе прибігаю, швидкої помічниці і молитовниці за душу мою. Амінь".