США не припиняють доставляти в Україну оборонне озброєння на тлі загроз з боку Росії. Протягом 10 лютого у Києві приземлилися одразу 2 літаки з військовою допомогою.
Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков. Відповідний допис він опублікував у фейсбуці пізно ввечері 10 лютого – близько 23:30.
За словами Резнікова, цього разу американці передали Україні протитанкові ракетні комплекси Javelin, бойові постріли для гранатомета та іншу оборонна амуніція для ЗСУ.
“Вага військової допомоги від наших американських друзів, яку сьогодні доставили, становить близько 130 тонн”, – уточнив очільник Міноборони.
Також Резніков наголосив, що з 22 січня Вашингтон передав Україні військову допомогу, загальною вагою у понад 1200 тонн. Її у Київ доставили 15 літаками.
“Далі буде”, – анонсував він.
Про чергові партії військової допомоги повідомили й в українському посольстві США. ЇЇ відправили з американської бази Dover Air Force. Пані посол Оксана Маркарова була при цьому присутня. Дипломати підкреслили, що цей вантаж є частиною допомоги, погодженої Байденом через загрозу нового нападу Росії. Загальна її вартість має сягнути 200 мільйонів доларів.
“Висловлюємо подяку США за непохитну підтримку України та зміцнення обороноспроможності української армії”, – наголосили у посольстві.
Вперше Вашингтон передав Україні військову допомогу в ніч проти 22 лютого. Тоді у Києві приземлився літак з летальною зброєю.
“Відтоді, як вже згадував Резніков, американські літаки загалом 15 разів доставляли у столицю різне оборонне озброєння. Інколи”, – й двічі на день.
Окрім цього, постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер під час засідання Постійної ради ОБСЄ заявив, що поблизу кордонів України Російська федерація зосередила 85 батальйонно-тактичних груп, оснащених важким озброєнням.
“Наше серйозне занепокоєння щодо великої кількості російських військ, зібраних в та навколо України, не слабне. Якраз навпаки. Заперечення Росією того, що у неї є які-небудь агресивні наміри, пов’язані з цим військовим нарощуванням, продовжує суперечити реальності, яку ми бачимо на місцях. Росія мобілізувала 85 важко озброєних батальйонно-тактичних груп для безпрецедентного та неспровокованого нарощування на кордоні з Україною”, – заявив Карпентер.
Американський посол додав, що російські сили зараз також дислоковані вздовж білорусько-українського кордону. Він указав на те, що загалом Росія планує розмістити у Білорусі, поруч з балістичними ракетами короткого радіуса дії, комплексами ППО та бойовою авіацією, понад 30 тис. військовослужбовців, які можуть бути використані для можливого наступу на Україну.
“Ми бачимо, як Росія загострює свою політику балансування на межі війни, проводячи провокаційні навчання вздовж кордону з Україною та в окупованому Криму, а також у Чорному та Азовському морях. Це перешкоджає комерційному судноплавству в обох морях”, – заявив очільник місії США при ОБСЄ.
Водночас він відзначив, що уряд України та ЗСУ “продовжують проявляти величезну стриманість перед лицем цих провокацій”.