Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Великобританія не може одночасно бути найближчим союзником Євросоюзу і Сполучених Штатів Америки, або ж “новим Сінгапуром”.

За його словами, британський уряд має чітко визначити зовнішньополітичний курс країни після виходу зі складу ЄС. Про це пише The Guardian.

Французький лідер зазначив, що намагатиметься реалізувати одразу декілька концептів неможливо, як і, наприклад, “бути наполовину вагітним”. З цими словами він звернувся до прем’єра Великобританії Бориса Джонсона.

“У мене склалося враження, що керівництво країни продало всі ці моделі народу. Якщо він ухвалить рішення про повністю трансатлантичну політику, тоді ЄС будуть потрібні роз’яснення, тому що виникнуть розбіжності в правилах і доступу на ринки. Якщо вони вирішить стати новим Сінгапуром, як він (Джонсон. – Ред.) колись пропонував… ну, я не знаю”, – висловився Макрон.

Також підкреслив, що це не йому вирішувати, але він хотів би хороших, мирних відносин між Францією та Британією.

“Я за загальні амбіції й загальну долю. Сподіваюся, що Борис Джонсон і британці теж йдуть цим шляхом. Ми залишаємося союзниками. Наші долі, інтелектуальний підхід пов’язані, наші дослідники і промисловці працюють разом… Вірю в суверенний континент і національні держави, але не вірю в неонаціоналізм”, – додав французький лідер.

Нагадаємо, що в кінці грудня Великобританія і ЄС підписали угоду щодо Brexit.

Нагадаємо, раніше ВООЗ закликала Великобританію трохи призупинити вакцинацію проти коронавірусу й поділитися препаратом для країн із більш низьким доходом.