Держдума звернулась до Володимира Путіна щодо визнання бойовиків на Донбасі. Водночас Олександр Лукашенко заявив, що також готовий ухвалити відповідне рішення спільно з Росією.

Про це повідомляє “Эхо Москвы”.

Самопроголошений президент Білорусі не сказав, коли планують це зробити. Однак запевнив, що підтримає Росію.

Також самопроголошений президент зауважив, що Мінськ і Москва мають домовленість залишити в Білорусі частину озброєння після закінчення військових навчань.

“Повернути військових Білорусі та Росії до місць постійної дислокації можна за добу, але вони будуть у Республіці стільки, скільки треба”, – сказав Лукашенко.

Зазначимо, 18 лютого президент РФ Володимир Путін проведе у Москві переговори з Олександром Лукашенком.

Нагадаємо, 15 лютого Держдума ухвалила постанову про негайне направлення президенту РФ звернення парламентаріїв про необхідність визнання самопроголошених «ДНР» та «ЛНР».

Пізніше прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що президент Росії Володимир Путін взяв до уваги звернення Держдуми про визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» на Донбасі. Проте таке визнання, на думку Кремля, не корелює із мінськими домовленостями.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що можливе визнання «ДНР» та «ЛНР» із російського боку стане політичною катастрофою. Президент Франції Емманюель Макрон також закликав Путіна не визнавати ЛДНР.

У Держдепі США заявили, що визнання Росією так Л/ДНР Донбасі стане грубим порушенням міжнародного права.

Про це повідомляє офіційний сайт Держдепу США у середу, 16 лютого.

В американському відомстві роз’яснили, що схвалення Кремлем звернення Держдуми про визнання «ДНР» та «ЛНР» на Донбасі буде рівносильним повній відмові російського уряду від своїх зобов’язань щодо Мінських угод.

«Схвалення цієї резолюції ще більше підірве суверенітет і територіальну цілісність України, стане грубим порушенням міжнародного права, поставить під сумнів заявлене Росією зобов’язання продовжувати займатися дипломатією для досягнення мирного врегулювання цієї кризи», – йдеться у повідомленні.