Віцепрезидент Сполучених Штатів Америки Камала Харріс оголосила, що США готові ввести каральні санкції, якщо Росія вторгнеться.

Про це пише американське видання CBCNews.

Такий крок продиктований агресивною поведінкою РФ стосовно України. Зокрема, на кордоні між державами зараз розташовані 100 000 російських військових.

“Ми дуже чітко усвідомлюємо, що Росія не повинна посягати на суверенітет України, що ми повинні відстоювати – і ми відстоюємо – за її територіальну цілісність”, – сказала Харріс. “Ми працюємо з нашими союзниками у цьому питанні, і ми чітко заявили, що готові ввести санкції, яких ви раніше не бачили”.

Чи будуть ці санкції стосуватися безпосередньо Путіна, Харріс відмовилася говорити. Наразі вона не готова взагалі озвучувати якісь конкретні санкції.

Попри значне скупчення російської армії на кордоні, США поки не вважають, що Путін прийняв рішення про вторгнення в Україну. Занепокоєння міжнародної спільноти щодо можливого вторгнення випливають з анексії Криму Путіним у 2014 році, яка розглядається як порушення суверенітету України та не визнається міжнародним співтовариством.

Нагадаємо, раніше президент Росії Володимир Путін хотів розпочати предметні переговори з НАТО щодо досягнення юридичних гарантій “нерозширення Альянсу на схід”.

Коли США та їх союзники відмовилися надавати такі гарантії, посилаючись на принципи НАТО, президент РФ пригрозив, що Росія дасть жорстку відповідь, не виключено, що і з повномасштабним вторгненням в Україну.

“Ясно, що один із найважливіших елементів сьогодні – це стабільність та безпека, забезпечення безпеки на цій ділянці, на цьому напрямку. І ми маємо зрозуміти, як буде забезпечена наша безпека. Тому без жодних хитрощів ми просто прямо порушили питання, що ніякого руху НАТО далі на схід бути не повинно”, – сказав Путін.

Окрім того, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг скликає засідання, на яке запрошують Росію. Ця зустріч може відбутись вперше за два з половиною роки.

Приводом для скликання Ради НАТО-Росія стало нарощування російських військ біля кордонів з Україною, що вже кілька тижнів викликає занепокоєння міжнародної спільноти, йдеться у повідомленні. Зазначається, що Росія вимагала від Заходу “гарантій безпеки”, які включають категоричну гарантію НАТО, що Україна не приєднається до військового альянсу.

У МЗС Росії підтвердили, що отримали пропозицію, але заявили, що вона все ще розглядається, а формат і терміни потребують уточнення.