Влада України створила нову динаміку і логіку вступу України до НАТО. Наступний крок – всі країни НАТО мають оформити запрошення нашій країні, повідомив під час телемарафону очільник МЗС Дмитро Кулеба.
“Рішення дозріло досить швидко… Сьогодні РНБО схвалила це рішення, а далі історію ви знаєте. Тепер вже лунають заяви країн, котрі підтримують заявку України на членство”, – зазначив Кулеба.
За його словами, є й такі країни, які візьмуть певну паузу. Це звичайний процес. Але Україна створила нову логіку і динаміку вступу до НАТО.
“Рішення схвалюється консенсусом. Наступний крок – всі країни НАТО мають оформити запрошення Україні приєднатися до Альянсу. І поки цей консенсус не побудований, генсек НАТО не може сказати те, що він думає. Але я переконаний, що він вважає, що Україна має бути членом НАТО і він буде над цим працювати. Але він буде працювати, коли буде консенсус”, – додав очільник МЗС.
Варто зазначити, що радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк підкреслив, що для України головне – повернути всі свої території і виграти війну, в чому можуть допомогти країни НАТО.
Радник керівника Офісу президента сказав, що війну можна буде завершити швидше, ніж Україна пройде всі бюрократичні процедури вступу до НАТО. Однак для цього нам потрібна сучасна зброя вже якомога швидше.
“Ми таким чином сьогодні підкреслюємо головне: по-перше, ми фіксуємо напрямок конкретного розвитку нашої архітектури безпеки. Це перше і ключове. Друге: таким чином ми говоримо нашим партнерам з НАТО, що, мовляв, давайте з необхідними обсягами зброї вирішимо це (війну з РФ — ред.) якомога швидше. І третє: ми намагаємося нашим партнерам показати, що ми вже намалювали дорогу, але для того, щоб не було війни, потрібно прискорити відправку техніки в Україну”, – розповів Подоляк.
За його словами, це конкретні елементи однієї важливої стратегії, яку “президент Зеленський вже чітко намалював: війна; зброя, якою ми цю війну повинні виграти; території, які ми цією зброєю повинні звільнити; і після цього, одночасно зі звільненням територій, ми маємо увійти до військового альянсу для того, щоб таких інтенсивних воєн на сході Європи не було”.
Нагадаємо, 30 вересня Україна подала заявку на вступ до Північноатлантичного альянсу в прискореному порядку. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.
“Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні в полі бою і в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо один одному, допомагаємо один одному, і ми захищаємо один одного. Це і є Північноатлантичний союз”, – зазначив Зеленський.
Президент України також зазначив, що Україна подає заявку за процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всього українського суспільства.
“Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ в прискореному порядку в НАТО”, – додав глава держави.
Зеленський також заявив, що доки всі члени НАТО досягнуть консенсусу щодо вступу України, Київ пропонує реалізувати український безпековий договір про гарантії безпеки.
Заявку на членство України в НАТО на камеру підписали президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Цей крок зроблено після проголошення нової анексії президентом Росії Володимиром Путіним, який теж на камери підписав “договори про приєднання” окупованих територій України із власними ставлениками на українському сході та півдні: у Луганській, Донецькій, Запорізькій і Херсонській областях.