Третій президент України Віктор Ющенко закликав українців до єднання перед зовнішніми викликами, які постали перед нашою державою.
“Дорогі співвітчизники,
Ми переживаємо сьогодні важкі часи, але я переконаний, величаві та знакові. Як ніколи раніше, сьогодні потрібна наша єдність, наша консолідованість у питанні створення сильної України. Наша сила – це єдність навколо рідної держави. Держава не будується завтра чи післязавтра – держава будується сьогодні!
В історії кожної держави постають відповідальні моменти, які дають поштовх до прийняття одних з найважливіших питань, особливо на зовнішні виклики для нації.
Наші пріоритети визначені!
1. Безпека держави
2. Стабільність в нашій державі
3. Захист української демократії та свободиЯ закликаю всіх співвітчизників до спокою та прошу все українське суспільство об’єднатися навколо національних цінностей та української державності”, – написав Ющенко на своїй сторінці у Facebook.
Зауважимо, це не перша заява Ющенка у соцмережі за останній час. У січні він висловлювався про зв’язок між подіями в Україні та конфліктом в Грузії.
Він зауважив, чого світу коштувала російська агресія проти Грузії в 2008 році.
«13 серпня 2008 над Грузією сходило сонце, проте його проміння освітило зовсім інший світ… У нашій колоні рухалося десь п’ятнадцять машин. Там були Президент Естонії Томас Ільвес, Президент Литви Валдас Адамкус, Президент Польщі Лєх Качинський, прем’єр Латвії Івар Годманіс і я. Ми їхали до Тбілісі… З іншого боку до грузинської столиці підступала російська армія. Було відчуття неясності. Неясно було, як будуть розвиватися події. Це була неординарна історія: чотири президенти і прем’єр їдуть до зони бойових дій», – написав Ющенко.
За його словами, тоді делегація президентів «везла щось, що, можливо, не розгортало цей конфлікт назад, але, принаймні, могло його якось законсервувати». Ющенко наголосив, що вони допомогли не зброєю.
«Це просто не могла бути зброя. Часом не зброя війська зупиняє. Ми не везли зброю — тільки нашу солідарність. Те, що відбувалося у Грузії, було українським питанням. Це було питання нашого існування, питання нашої безпеки. Я розумів: сьогодні — Грузія, завтра — Україна», – вважає він.
Ющенко впевнений, що тоді вони були готові до всього, навіть до російського полону.
«Звичайно, звучали голоси, що ніхто не може гарантувати повернення додому. Ми так і відповідали: значить, залишатимемося у Грузії — хай заарештовують чотирьох президентів і прем’єра. А такі речі у міжнародній політиці неприпустимі самі по собі, і той “переможний” наступ перетворюється на програш. Це була б поразка тих, хто наступає…» – поділився Віктор Ющенко, і додав, що вони були готові «встати перед танками без зброї, взятися за руки і сказати: треба вам чотирьох президентів арештовувати — арештовуйте, але знайте: ми зараз з грузинами, і ви далі не підете».