В Україні не сприймають мови умов і ультиматумів від члена президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка, заявив спікер Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
“Те, що ікона походить з української території, – це безперечний факт. Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження у справі незаконного вивезення. Ми чекаємо, що боснійсько-герцеговинська сторона не використовуватиме ікону у внутрішньополітичній боротьбі, а надаватиме сприяння у рамках кримінального розслідування й експертизи та в її якнайшвидшому поверненні в Україну”, – сказав Ніколенко агентству “Інтерфакс-Україна” у п’ятницю.
Спікер нагадав, що Україна та Боснія і Герцеговина є державами-учасницями Конвенції від 1970 року про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та переданню права власності на культурні цінності.
“Відповідно до статті 7, держави-учасниці цієї конвенції зобов’язуються забороняти ввезення культурних цінностей, викрадених із музею або релігійної та світської історичної пам’ятки, а також на вимогу іншої держави-учасниці здійснювати відповідні кроки для виявлення і повернення будь-якої такої культурної цінності”, – зазначив він.
Як повідомлялося, під час візиту міністра закордонних справ Росії Лаврова у Боснію і Герцеговину йому подарували 300-річну українську ікону, що раніше зберігалася в Луганську. Пізніше українська ікона повернулася у Боснію і Герцеговину для проходження експертизи.
Додік заявив, що не отримав відповіді від України про те, чи шукають вони ікону, і що не було надано жодних даних, пов’язаних із нею, передає Radio Slobodna Evropa.
“Якщо Україна доведе, що просила про ікону до того дня, коли я зустрічався з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, я прийму, і ми передамо її їм”, – сказав Додік.