Російська армія зазнала тяжкої поразки під Авдіївкою і зазнала великих втрат у живій силі, у зв’язку з чим окупанти розпочали відступ. Про це заявляють російські воєнкори, втім офіційної інформації поки немає.

За їхніми словами, російська армія зазнала настільки великих втрат під Авдіївкою, що про продовження наступальних дій не йдеться.

Зайняті раніше позиції росіяни змушені залишити.

«Під Авдіївкою наші війська зазнали невдачі і зараз через великі втрати змушені знову відтягуватися, залишаючи частину зайнятих раніше позицій», – пишуть вони.

Незважаючи на бадьорі заяви, ситуація у Мар’їнці (передмістя Донецька) також залишилася без особливих змін – окупанти не змогли повністю захопити навіть руїни населеного пункту та відсунути ЗСУ від окупованого Донецька.

Воєнкори підкреслюють, що протягом усього квітня російська армія не змогла досягти жодного серйозного прориву, що є важливим успіхом України – ЗСУ виграли час у рамках стратегічної оборони і тепер готуються завдати удару у відповідь.

Більше того, за їхнімисловами, російські генерали у бездарних штурмах Авдіївки та Бахмута втратили свій основний ударний корпус на Донбасі.

Водночас у квітні ЗСУ успішно вирішили поставлені перед собою завдання на фронті, а російська армія свої провалила.

Воєнкори зазначають, що російські війська “Бахмут за місяць не домучили” і противник продовжує оборонятися в західній частині міста. При цьому “Група Вагнера”, яка була основною ударною силою на цьому напрямку, знекровилася.

“Бахмутська м’ясорубка” триває для обох сторін, але противник свої завдання вирішив, а наша сторона – ні”, – пише Гіркін.

Ситуація на Східному фасі російсько-українського фронту залишається складною в зв’язку з тим, що противник, незважаючи на великі втрати, продовжує настирливо лізти вперед.

“І якщо в напрямку на Куп’янськ з боку Кремінної ситуація в певній мірі обмежена артилерійськими дуелями і контрбатарейною боротьбою, — говорить військовий експерт, колишній спікер Генерального штабу Збройних сил України, капітан І рангу Військово-морських сил Владислав Селезньов, — то під Бахмутом і Мар’їнкою ситуація вкрай складна”.

Ворог намагається створити “котел”

Як зазначив Селезньов, Мар’їнка зараз навіть більше піддається атакам, ніж Авдіївка.

Схоже, в зв’язку з цим припустив військовий експерт, що росіяни намагаються підтиснути з півдня наш гарнізон в Авдіївці для того, щоб взяти його в оперативне оточення.

“Відповідно, для реалізації цих задач росіяни використовують свою перевагу в авіації, знаючи наші слабкості в системі протиповітряної оборони. Причому у комплексі з цим вороги використовують засоби радіотехнічної боротьби, включно з системами придушення наших засобів протиповітряної оборони”, — зазначив Селезньов.

Вугледар стирають з лиця землі
У Вугледарі ворог продовжує зносити житлову забудову, використовуючи серед іншого керовані авіабомби. Таким чином готується плацдарм для повторного наступу.
На півдні триває накопичення сил

На півдні Запорізької та Донецької областей росіяни зосередили значну кількість артилерійських засобів. Ворог може використати їх або для оборони, або для атаки.

Заяви щодо переходу української армії на Лівий берег Дніпра в Херсонській області і розширення плацдарму для наступу не відповідають дійсності.

“Там працюють наші розвідники і ДРГ. І — не більше”, — констатував Селезньов.

Він зауважив, що без надійно захищених переправ здійснити форсування водної перешкоди, якою у цьому випадку є річка Дніпро, планувати контратаку на ворога — річ зайва та загрожує великими втратами серед особового складу.