Два колишніх співробітників спецслужб України причетні до захоплення Росією українських суден в Керченській протоці 25 листопада.
Про це сказав заступник голови СБУ Олег Фролов на брифінгу.
Так відповідаючи на запитання журналістів щодо участі перебіжчиків в інциденті, що нещодавно стався в Керченській протоці, Фролов заявив:
“Так, у нас є така інформація, що два колишніх співробітники Служби безпеки України виконують завдання з захоплення наших суден. Ця інформація є”, – підтвердив він.
Детальної інформації про це Фролов покине надав.
Заступник голови СБУ наголосив, що українські слідчі продовжать – у межах досудового розслідування – документувати злочини військових проти українських моряків.
Також відомо, що провадження військова прокуратура Південного регіону України відкрила за ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни), ч. 2 ст. 15 (замах на злочин) та п. 1 ч. 2. ст.. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, що серед 24 захоплених окупантами українських моряків є два чинних співробітники СБУ.
Слідчі СБУ вже оголосили підозру 8 представникам прикордонних служб ФСБ РФ та Збройних сил Росії, які давали й виконували злочинні накази щодо нападу на українських моряків. Серед них контр-адмірал та віце-адмірал прикордонного управління ФСБ.
СБУ продовжує розслідування.
Відомо, що у багатьох містах світу пройшли акції на підтримку України після того, як її кораблі в Азовському морі атакувала Росія.
Зокрема на вулицях Нью-Йорка під стінами будівлі пройшла акція протесту на підтримку України. Учасники акцій вимагали від міжнародного співтовариства і уряду США проявити підтримку України і засудити дії з боку Росії.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Мітинг пройшов і у Польщі під посольством Росії у Варшаві. Близько двохсот людей зібралося для протесту проти дій Росії в Азовському морі. Вони закидали посольство жовто-блакитними фарбами.
Зазначимо, що Підконтрольні Кремлю суди у Криму арештували всіх 24 моряків на два місяці. Українська влада визнає їх військовополоненими.
Країни Заходу засудили дії Росії. В Євросоюзі закликали до «стриманості і деескалації», а генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ оприлюднив заяву з вимогою до Росії звільнити військовополонених і захоплені кораблі.