Кримська платформа — це спосіб виправити помилки 2014 року, коли незаконні дії Росії застали світ зненацька, повідомляє Деловая столица.
Про це йдеться у повідомленні на Twitter-сторінці міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.
“Кримська платформа — це спосіб виправити помилки 2014 року, коли незаконні дії Росії застали світ зненацька. Об’єднавшись на саміті Кримської платформи 23 серпня, ми продемонструємо, що дуга історії довга, але вона нахиляється до поваги міжнародного права”, — написав Кулеба.
Про готовність приєднатися до Кримської платформи заявили Франція та Словаччина. Підтримали створення Кримської платформи також в Європарламенті. США готові приєднатися до української ініціативи щодо “Кримської платформи”.
Президент Польщі Анджей Дуда та литовський лідер Гітанас Науседа візьмуть участь у саміті “Кримської платформи”, а також в урочистостях з нагоди 30-річчя незалежності України.
За словами президента Володимира Зеленського, у саміті візьмуть участь 30 держав.
Варто зазначити, Дмитро Кулеба заявив, що Україна провела з моменту Бухарестського саміту достатньо реформ, щоб це стало аргументом для отримання ПДЧ в НАТО. На його думку, політичний консенсус в НАТО про прийняття України є, і це було підтверджено на останньому саміті Північноатлантичного альянсу. Про це Кулеба розповів в інтерв’ю “Лиге”.
“Я думаю, ви погодитеся, що з 2008 року Україна дуже змінилася. І Збройні сили зокрема. Те, що ми зробили достатньо реформ, щоб нам дали чіткий новий етап в євроатлантичній інтеграції – не викликає заперечень. І якби ми побачили цей рух, це, власне, було б додатковою мотивацією для подальших реформ. Жодна країна перед вступом до НАТО за останні 20-30 років не реформувалася просто так, не маючи чіткої впевненості, що вона рухається до членства в Альянсі. Більш того, не всі країни, які стали членами ЄС і НАТО За весь цей час, на момент вступу зробили абсолютно всі реформи”, – повідомив Кулеба.
Він зазначив, що він добре пам’ятає, як в СРСР говорили про настання комунізму в перспективі “найближчі 10-20 років”. Однак, якщо виходити з історичних процесів, то, на думку глави МЗС, НАТО для України в цей момент ближче, ніж членство в ЄС.
“Я виріс у системі, де постійно будували комунізм. Ще 10 років, ще 20 років. А комунізм так і не побудували. Тому я ніяких дат не буду називати. Але за логікою історичного процесу я можу досить впевнено припустити, що членом НАТО Україна стане раніше, ніж членом ЄС”, — сказав Кулеба.