Нещодавно міністр оборони Олексій Резніков прокоментував збільшення кількості російських військ біля українського кордону. За його словами, Україна веде консультації на всіх рівнях щодо військ РФ біля кордону.
“Я точно вам скажу: всі необхідні консультації (з партнерами – ред.) з моменту виходу публікацій Politico, Washington Post на всіх відповідних рівнях відбуваються, це я вже можу засвідчити, хоча на цій посаді, напевно, добу тільки. Просто не всі речі можна розповідати”, – заявив міністр в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.
Мало того, президент США Джо Байден відправив цього тижня до Росії директора ЦРУ Білла Бернса, щоби попередити Кремль про те, що США уважно стежать за нарощуванням військ біля кордонів з Україною, і спробувати зрозуміти, що спонукає Росію до таких дій.
Про це пише CNN з посиланням на поінформовані джерела в Україні.
За їх інформацією візит директора ЦРУ безпосередньо пов’язаний з підвищенням стурбованості Сполучених Штатів з усе більшою концентрацією російських військ біля кордонів з Україною.
За словами співрозмовників CNN, після двох зустрічей у Росії Бернс переговорив з президентом України Володимиром Зеленським, намагаючись зняти напруженість.
Проте, відповідаючи на головне запитання: Чи варто побоюватися можливої ескалації конфлікту?
Глен Грант, військовий із 37-річним досвідом служби у Збройних силах Великобританії, не відкидає сценарію загострення ситуації. Він закликає Україну та країни Заходу, враховуючи неоднозначність обставин, не втрачати пильності.
“Серед українських військових існує думка, що для вторгнення Росія потребує більшого військового контингенту, ніж той, що зосереджений на кордоні. Вважаю, що це помилкова оцінка того, як швидко можуть розвиватися події. Будь-які швидкі рухи завжди застають оборонний бік зненацька”, — попереджає Грант і додає, що для підтримки України країнам Заходу слід активніше використовувати інструментарій економічного впливу на Кремль.
Так на думку британського відставного підполковника, у минулому радника Міноборони України Глена Гранта, ситуація, що розвивається в останні тижні, відрізняється від ескалації, що мала місце у квітні нинішнього року.
Все тому, що навесні це були маневри, каже Грант, а зараз Росія, користуючись військовою термінологією, напускає туман невідомості навколо її подальших тактичних планів.
“Минулого разу точно йшлося про перевірку реакції України та ідентифікацію її можливих слабких місць, перевірку логістики. Сьогодні ж, допоки ми не побачимо конкретних дій, важко судити про те, чи є концентрація військ частиною крупного плану чи черговими маневрами”, – зазначив він у розмові з DW.