Українські війська, ймовірно, могли прорвати першу лінію оборони окупантів. Найімовірніше, ЗСУ досягли успіхів на трьох ділянках на півдні України.

Про це розповів військовий експерт Владислав Селезньов для матеріалу РБК-Україна “Прорив на півдні та “спекотний” Куп’янськ. Як розвивається контрнаступ ЗСУ після двох місяців”.

Як зазначає Селезньов, найімовірніше, першу лінію російської оборони прорвано щонайменше на трьох ділянках у Запорізькій області: біля Роботиного, на околицях Старомайорського (Бердянський напрям) та у напрямку на окуповану Василівку (Запорізька область).

Як зазначає Селезньов, найімовірніше, першу лінію російської оборони прорвано щонайменше на трьох ділянках у Запорізькій області: біля Роботиного, на околицях Старомайорського (Бердянський напрям) та у напрямку на окуповану Василівку (Запорізька область).

В той же час Концентрація бригад морської піхоти ЗСУ в районі Старомайорське-Старомлинівка робить те, що турбує росіян у цій частині України: атакує у південному напрямку.

Пише аналітик Том Купер.

Первинні повідомлення вказують на те, що відбувається звичне, повільне, методичне просування крізь мінні поля, закладені росіянами на заході Старомайорського, в напрямку села Завітне Бажання, південніше Старомайорського і до південної частини Урожайного. Росіяни захищають цей район тим, що у них залишилося від 60-ї окремої мотострілецької бригади та 71-го мотострілецького полку, свіжими силами 394-го мотострілецького полку, 37-ї ОМБр (Урожайне), і 5-ї ОТБр (Керменчик-Новодонецьке). Залишки 247-го ГДШП все ще реорганізовуються в районі Завітного. Підтримку їм забезпечує 305-та артилерійська бригада: дуже цікава формація, до складу якої входять по одному полку із 2С4 Тюльпан, 2S5 Гіацинт, 2S7 Піон та по одному з 9K57 Ураган (220-мм РСЗВ). 305-та артилерійська бригада зазнала важких втрат від артилерії ЗСУ, поки базувалася у районі Старомайорського, проте все ще активна.

Роботине. За останній тиждень командування 58-ї ЗВА латало лінію фронту тим, що лишилося від своїх сил та резервів. Серед інших перекинули залишки 1430 полку в Роботине для зміцнення залишків 291-ї ОМБр, а потім підкріпили її батальйоном 810-ї бригади морської піхоти. Загалом, те ж саме ЗСРФ намагалися робити південніше Бахмута минулого місяця…

На захід від Роботиного росіяни створили оперативне угруповання у складі 100-ї розвідувальної бригади (більшість якої обороняє Вербове), до складу якої увійшли залишки БАРС-14 і 70-ї ОМСБр, посилені 249-ю ОМСБр. Батальйон Ахмат-Південь Росгвардії. Іншими словами: вони скріплюють свої розбиті підрозділи тим, що залишилося від резервів 58-ї та 5-ї ЗВА.

«Однак», і як зазначено на доданій карті, ЗСУ продовжували повільне, методичне просування до 2-ї лінії оборони Росії в цьому районі та подекуди крізь неї. Тим часом українці перебувають на півночі Роботиного та тиснуть на російський гарнізон з півночі, сходу та південного сходу.

На схід від села вони просунулися на 2-у лінію оборони («Лінія Суровікіна») приблизно посередині між селами Роботине і Вербове. Тобто: зайшли в основну траншею і розчистили близько 400 метрів. Звідти вони просуваються по траншеї в південно-західному і вгору в північно-східному напрямку.

Особливий інтерес становить те, що українці захопили «1,5» лінії російських окопів на захід від Роботиного. Тобто: між тим селом і селом Копані. Звідти вони намагаються наступати в південному напрямку, між двома селами, щоб охопити Роботине.