Глава комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман закликала уряд Німеччини негайно поставити Україні далекобійні ракети Taurus.
Про це вона заявила в інтерв’ю медіагрупі Funke-Mediengruppe.
За її словами, за допомогою цілеспрямованого використання цих ракет українська армія може серйозно порушити російську логістику. При цьому, вважає вона, потрібно визнати, що Київ може атакувати за допомогою Taurus цілі в самій РФ.
«Міжнародне право також дозволяє Україні атакувати військові об’єкти на території російського агресора. Незалежно від того, де ця зброя була вироблена і хто її постачав», – вважає Штрак-Циммерман.
Вона також застерегла канцлера Німеччини Олафа Шольца від подальшого зволікання з поставками ракет, які обговорюється вже півроку.
«Кожен з нас все зважує (щодо того, постачати ракети чи ні). Але якщо зволікати, можна лише продовжити страждання», – пояснила Штрак-Циммерман.
Додамо, що проблемами для передачі Німеччиною далекобійних ракет Taurus Києву є тривале навчання українських військових, а також фахівці, які мають програмувати цілі ракет.
Про це повідомляє Bild.
За даними видання, виробник MBDA оцінює, що ознайомлення українських військових з цією системою озброєння займе близько трьох місяців.
Крім того, йдеться в матеріалі, програмування цілей Taurus має відбуватися в Україні, тому це навряд чи будуть робити солдати Бундесверу з політичних міркувань. Через це пройде ще більше часу, перш ніж ЗСУ зможуть розгорнути ракети, навіть якщо навчання прискорять.
Можливим проміжним рішенням є залучення фахівців, які не належать до Бундесверу або німецької влади, які й програмуватимуть цілі в Україні.
Депутат Бундестагу від Вільної демократичної партії Маркус Фабер розкритикував уряд, вказавши на те, що перший запит на отримання ракет Київ надіслав більше чотирьох місяців тому, і цей час можна було б використати для успішного завершення навчання.
«Аргументи канцлера (Олафа Шольца) щодо зволікання тепер не мають сили. Здоровий глузд диктує, що Taurus потрібно доставити (в Україну) негайно», – закликав він.
Нагадаємо, що рішення Білого дому про передачу Atacms може вплинути на рішучість Німеччини щодо постачань Taurus.
Про це повідомила газета The Wall Street Journal.
Як ідеться в матеріалі видання, у Берліні дали зрозуміти, що співпрацюють із Вашингтоном у питаннях постачання Україні нових типів озброєнь. Таким чином, рішення Білого дому про передачу Atacms може напряму вплинути на рішучість Німеччини щодо постачань Taurus.
WSJ пише, що Україна давно шукає ракети, які могли б знищити російські лінії постачання, матеріально-технічні склади та штаби далеко за лінією фронту. Значення крилатих ракет для України зросло після того, як постачання ракет великої дальності з Англії та Франції почали скорочуватися.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус в коментарі WSJ заявив, що його країна не відмовила Україні в крилатих ракетах великої дальності Taurus, втім для схвалення рішення поки що не пройдені всі необхідні процедури.
«Ні, ми не відмовляємося від крилатих ракет. Ми розглядаємо запит та його наслідки. Наприклад, необхідно враховувати юридичні чи технічні аспекти. Я знаю, що для цього потрібен час… Наш обов’язок – ретельно розглянути всі питання», – сказав Пісторіус, додавши, що усвідомлює, яку користь вони можуть дати українським воїнам.
Пісторіус відзначив, що Taurus є системами дуже великої дальності. Відповідаючи на питання, чи не вистачає Німеччині зобов’язання Києва не використовувати ці ракети за межами території України, міністр оборони пояснив, що «зобов’язання, звісно, дуже важливе, але це не єдиний фактор перевірки».