За останню добу ворог здійснив три масовані артилерійські атаки, два мінометні обстріли, і ще тричі росіяни спробували розвинути танковий наступ на позиції ЗСУ на Луганщині, але були відбиті.
Про це в Фейсбуці повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
«Окупанти не полишають намірів розвинути наступ на великі міста Донеччини, але поки «завмерли» в нашій області. Гинуть, так і не побачивши сусіднього регіону. Атакують одразу з кількох напрямків, намагаючись розосередити нашу оборону. Не вдається – 24 липня знову відійшли з втратами», – поінформував Гайдай.
Як от на ділянках Верхньокам’янка – Верхньокам’янське, Білогорівка – Верхньокам’янське та Верхньокам’янка – Івано-Дар’ївка, що на Донеччині.
По всіх цих напрямах росіяни не тільки не просунулися, а й недорахувалися бійців.
Російські загарбники здебільшого кидають в атаку найманців приватних військових компаній.
“Орки налякані успішною роботою наших артилеристів по знищенню складів, казарм, командних пунктів в тилу. У ворога значно погіршилася логістика підвезення боєприпасів на фронт”, – зазначив він.
Також розповів, що на відновлення Луганщини треба близько 10 років, включаючи розмінування.
“У населених пунктах, де тривали важкі бойові дії повністю зруйнована критична інфраструктура. 90% житлових будинків обстріляні, 70% з них доведеться зносити”, – повідомив Гайдай.
Населені пункти ворог обстрілює з винищувачів, відкриває вогонь з реактивної та зі ствольної артилерії, використовує безпілотники.
«Шостий місяць Луганщина протидіє російському вторгненню. Росіяни налаштовувалися на короткострокову війну зі швидкою капітуляцією України, але за підсумками понад 150 днів вони то захоплюють Білогорівку, намагаючись покращити тактичне положення, то відходять із неї. Це не те, про що мріяла «друга армія світу». Амбітні наміри порушили ЗСУ», – підкреслив Гайдай.
Ціною захоплення Лисичанська і Сєвєродонецька на Луганщині для росіян стала втрата найбільш боєздатних підрозділів, через це їхні спроби подальшого просування на Донбасі приречені на провал, пише військовий анлітик Дмитро Снєгирьов для АрміяInform
Західні аналітики відзначають відсутність анонсованих шойгу під час інспекції на Донбас важких боїв: російським військам вочевидь не вистачає резервів для наступу. Це — результат масштабних втрат особового складу окупантів на Луганщині.
Жодної «оперативної паузи» на Донбасі насправді не було. Були зафіксовані спроби окупаційної армії просунутися територією Донецької області. Тому говорити про наявність оперативної паузи — некоректно. Інша сторона цього питання — втрати російських військ: від 10 до 11 тисяч загиблих під час вуличних боїв у Лисичанську й Сєвєродонецьку. Це — ціна захоплення цих українських міст.
Саме з цими важкими втратами російської окупаційної армії пов’язані досить помірковані темпи просування росіян територією Донецької області. Наразі основний епіцентр бойових дій — підходи до міст Краматорськ, Сіверськ, Слов’янськ та Бахмут. Також росіяни безуспішно намагаються взяти штурмом Вуглегірську ТЕС.
Спроба росіян захопити Вуглегірську ТЕС і вийти на оперативне оточення українських сил у цьому районі зазнала нищівної поразки. Те ж стосується і намагань окупантів просунутися в бік Бахмута. А всі заяви росЗМІ про начебто «взяття» Сіверська не відповідають дійсності: місто перебуває під контролем ЗСУ та під українським прапором.
Можливі ще певні просування окупантів на Луганщині, де під українським контролем перебувають два населені пункти — Білогорівка і Верхньокам’янське, та незначний рух у бік Бахмута поблизу Покровська, де нині точаться найбільш запеклі бої. А також подальші намагання захопити Сіверськ. Це місто, як вузлова залізнична станція, конче потрібне окупантам для покращення логістики, аби скоротити плече постачань. Але якщо ми говоримо про загальний наступ рф на Донбасі — він фактично вже захлинувся.
Нагадаю, російська окупаційна армія продовжує спроби пробити оборону Збройних Сил України. Вони намагалися провести штурм з території Лисичанського НПЗ, але їхня атака була відбита.