Перемогу Володимира Зеленського можна порівняти з розпадом КПРС. Про це в відео-інтерв’ю заявив директор Інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв.

За його словами, результати парламентських виборів чітко показують остаточну перемогу Зеленського, який отримав від виборців не просто кредит довіри, але й надію. Останній раз подібна ситуація була під час розпаду СРСР – старі політики і система стали об’єктами ненависті населення.

«Розпуск колишньої радянської імперії призвів до того, що ця могутня колись партія просто зникла. Ось те саме зараз відбувається з олігархічною системою в Україні – руйнуються старі корпоративні зв’язки, а ті, хто їх очолював – на виборах програли», – каже Єрмолаєв.

Перемога «Слуги народу» – це перехід від епохи брехні, олігархії до певної самоорганізації, вважає експерт. Україну тепер чекають нові витки змін, оновлень і реформ.

«Буде чергова хвиля судової реформи, яка теж буде спиратися на надії людей. У цієї реформи величезна соціальна база, я думаю, це буде один з перших системних кроків нової влади», – прогнозує Єрмолаєв.

Додамо, що про перші кроки партії у Верховній Раді розповіла співзасновниця і керівниця Антикорупційного штабу Києва, член партії Слуга народу Галина Янченко.

"Одне з перших завдань – це виконати обіцянку, яку політики давали виборцям 28 років, а саме – зняття депутатської недоторканності. Водночас, ми розуміємо, що це буде один із найскладніших боїв, тому що щоб обмежити депутатську недоторканність, потрібні зміни до Конституції, а це 300 голосів. Відповідно, для прийняття цього рішення потрібно буде заручитися підтримкою інших політичних сил, і ми сподіваємося, що і політсили, які пройдуть до парламенту, і мажоритарні кандидати будуть проявляти таку ж політичну волю і таку ж політичну відповідальність, як і наша політична сила, – заявила вона.

Володимир Зеленський за час свого президентства вже подав 16 законопроектів до Верховної Ради. Але, жоден з них не було підтримано. На думку Галини Янченко, парламент сприймав підтримку законів Володимира Зеленського як його особисту підтримку.

Зокрема, Володимир Зеленський подав низку законопроектів антикорупційної політики. Наприклад, питання щодо уточнення підсудності Вищого антикорупційного суду. Він має запрацювати 5 вересня, і кількість справ, переданих йому надзвичайно велика – більше 3 тис. справ. Фактично, така кількість може заблокувати роботу цього органу. Тому, цей законопроект буде входити в пакет першочергових.

Ще один законопроект, який стосується антикорупційної політики – це норма по відновленню відповідальності за незаконне збагачення і цивільна конфіскація.