Лідер партії “Сила і честь” генерал-полковник Ігор Смешко вважає, що майбутнє Європи безпосередньо залежить від майбутнього України, проте зазначає, що Захід не має жодної спільної стратегії щодо України.
Як повідомляє прес-служба партії “Сила і честь”, під час веб-конференції з керівництвом австрійського представництва Пан’європейського союзу, відповідаючи на запитання про вступ України до НАТО, Смешко зазначив:
“Безумовно, було б добре, якщо б парасолька 5 статті Євроатлантичного договору гарантувала нашу безпеку в реаліях непроголошеної війни проти нас з боку Росії… Але ми не маємо об’єктивних можливостей і відповідних напрацьованих політико-дипломатичних зв’язків, щоб цього досягти сьогодні. В той час, коли Росія має можливості активно блокувати цей процес через низку європейських країн – учасниць НАТО”.
Крім того, на його думку, “Захід традиційно не має жодної спільної стратегії щодо нашої держави”, що також є проблемою.
“Можливий шлях припинення війни у центрі Європи, деокупації українських територій, відновлення зруйнованої окупацією Криму системи міжнародного права, а також запобігання остаточній руйнації Договору про нерозповсюдження ядерної зброї – це нове комплексне рішення питань безпеки в Єворатлантичному просторі шляхом розробки нової спільної Стратегії Заходу стосовно України і Росії”, – вважає Смешко.
Так, за словами Смешка, елементами цієї нової конструкції можуть бути зняття питання про членство України в НАТО в обмін на додаток Будапештського меморандуму реально діючим механізмом забезпечення територіальної цілісності й недоторканності її кордонів і неприпустимість застосування проти неї будь-якої сили: військової, економічної, політико-дипломатичної або інформаційно-підривної.
“Одночасно – надання Україні статусу основного стратегічного партнера США поза НАТО і прийняття її повноправним членом Європейського Союзу.
А також включення України як одного з базових елементів до майбутньої Балто-Чорноморсько-Адріатичної Конфедерації демократичних країн Європи та визначення її як зв’язуючого моста між Заходом і Росією – для поступової та еволюційної реалізації концепції генерала Де Голля про створення “Євроатлантичого простору безпеки від Ванкувера до Владивостока”, – наголосив лідер партії.
Нагадаємо, 2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Будапештський меморандум було підписано 5 грудня 1994 року. Згідно з документом, країни-підписанти – Великобританія, Росія та США – зобов’язалися бути гарантами незалежності, суверенітету і кордонів України, а також утримуватися від застосування проти України будь-якої зброї, не тільки ядерної.
Окрім того, підписанти обіцяли не чинити на Київ економічного тиску. В обмін Україна відмовилася від свого ядерного статусу. Під меморандумом поставили свої підписи тодішній президент України Леонід Кучма, президент РФ Борис Єльцин, президент США Білл Клінтон і прем’єр Великобританії Джон Мейджор.
Росія порушила умови меморандуму, анексувавши Крим і розпочавши збройну агресію на Донбасі, пояснювали у МЗС України. У Кремлі вважають, що РФ угоди не порушила, оскільки не застосувала проти України ядерної зброї.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.