Російські військові вчергове накопичують сили та засоби біля кордонів України. Ситуацію на сході України трактують по-різному. За даними української розвідки, атака може статися в січні-лютому наступного року. За даними німецького видання Bild, Росія розглядає план захопити дві третини території України, включно з Києвом.

Онак, не всі погоджуються з цим сценарієм.

Колишній голова Слідчого управління СБУ, генерал-майор Василь Вовк вважає, що Російська Федерація накопичує війська на кордоні України не для війни з нашою державою, а готується до протистояння з НАТО. Йде нагнітання ситуації між Альянсом і Росією або між США та РФ, але ніякої війни не буде. Про це він заявив в ефірі каналу “Україна 24”.

За словами експерта, завершиться все тим, що Штати скажуть, – Україні загрожувала “смертельна небезпека”, але вони змогли розв’язати питання.
“Росія готується, накопичує війська не для війни з Україною, а для війни з НАТО. А НАТО там брязкає теж зброєю і готується до війни з Росією. Головне, що плацдарм, театр бойових дій буде на території України – і повітряний простір, і морські води…”, – сказав він.

Він вважає, що Штати нагнітають ситуацію, щоб йшли розмови про війну й хвилювали людей.

Втім, зауважимо, дані української розвідки співпадають з даними розвідки США.

Нагадаємо, Американська розвідка виявила, що Кремль планує наступ на Україну на кількох фронтах вже на початку наступного року за участі до 175 тисяч військовослужбовців. Про це повідомили офіційні особи США – та документ розвідки, отриманий The Washington Post, представник адміністрації США в AP.

“Російські плани передбачають військовий наступ на Україну вже на початку 2022 року з масштабом сил, що вдвічі перевищує той, який ми бачили минулої весни під час раптових навчань Росії біля кордонів України… Плани включають широке пересування 100 батальйонних тактичних груп чисельністю близько 175 тисяч осіб, а також бронетехніку, артилерію та техніку”, – йдеться у повідомленні.