Президент Володимир Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО від 19 березня про санкції проти 19 компаній у сфері надрокористування. Відповідний указ президент підписав напередодні.

Володимир Зеленський зауважив, що відповідне рішення Державної служби геології та надр України готове й буде опубліковане незабаром.

Президент України також повідомив про підписання указу про введення у дію рішення РНБО, згідно з яким вже у 2021 році перевірять всі суб’єкти, які без аукціону отримали спецдозволи на користування надрами й не розпочали видобування корисних копалин.

Рішення РНБО – це не гучні декларації. Кожне слово з них уже має або незабаром матиме реальні, здебільшого неприємні юридичні наслідки для низки фізичних та юридичних осіб, – наголосив Володимир Зеленський.

Зауважимо, що раніше Рада національної безпеки й оборони ввела санкції проти 19 компаній, які використовують українські надра.

Нагадаємо, йдеться про максимальні обмежувальні заходи щодо компаній “Гео Коннект”, “Глобал гео інвест”, “Транс Сет Гео”, “Геопост”, “Гео Вертикаль”, “Геотаргет”, “Надра прайд”, “Геофорс”, “Геостенс”, “Надравестгруп”, “Бестоілкомпані”, “Надрапростір” , “Інфогеотренд”, “Еджинмарка”, “Екогазальянс”, “Епівал Енерджі”, “Профіннафт” і “Бест Гео Тех”.

Додамо, що Журналіст Сергій Лещенко у своєму телеграм-каналі повідомив, що більшість з цих компаній належать олігарху Павлу Фуксу.