Армія РФ переживає тактичну кризу в районі населеного пункту Роботино Запорізької області, вважають як українські, так і деякі російські воєнні кореспонденти. ЗСУ систематично просуваються у бік Токмака. Існує ймовірність, що Сили оборони України дійдуть до тимчасово окупованого Мелітополя — інакше українська армія триматиме південний край Запорізької області під вогневим контролем.
Детально цю тему прокоментував військовий аналітик Олексій Гетьман.
“Є надія, що ми, якщо не дійдемо до Мелітополя найближчими днями, то принаймні зможемо всі території довкола тримати під своїм контролем. Це означає, що ми дуже порушимо логістику росіян. Поки що йде процес і зараз робити якісь висновки ще трохи рано”, — сказав експерт в ефірі телеканалу FREEДОМ
Він уточнив, що спочатку буде звільнення Токмака, потім буде напрямок на Мелітополь, а кілька днів можуть розтягнутися до місяця.
“Поки ми впиралися в потужні мінні поля і доводилося розміновувати, робити проходи, та й без підтримки ще з повітря дорогу та дуже ефективну техніку використовували не дуже активно. Зараз тут бригада, яка повністю укомплектована, повністю озброєна, починаючи від бронемашин та танків, закінчуючи звичайною навіть стрілецькою зброєю. Тому є надія, що саме такі бригади сильно змінять ситуацію на полі бою”, — сказав Гетьман.
Своєю чергою генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж заявив, що Сили оборони у Запорізькій області штурмують укріплення росіян з флангів, масово застосовуючи новітню техніку. Через це окупанти панікують, бо прорив там означає початок великої наступальної операції зі звільнення Херсонської та Запорізької областей та входження до Криму.
На його думку, найбільш небезпечним для росіян зараз є рух ЗСУ в районі Роботиного Запорізької області.
«Вони дуже бояться, що ми проб’ємо цей напрямок. Рух у районі Роботиного у напрямку до Мелітополя, Бердянська, Токмака — ці стратегічні напрямки є зараз пріоритетними», — зазначив Маломуж в ефірі телеканалу FREEДОМ
Він додав, що зараз РФ стягує туди резерви, але це для окупантів проблематично, оскільки протяжність лінії фронту складає 1 500 км, а професійних військ у Росії майже не залишилося.
«Вони змушені зараз стягувати більш боєздатні частини на Куп’янськ, Бахмут, Авдіївку, Мар’їнку та південний напрямок. Це розтягує позиції професійних військ, великих фактично вже немає — окремі полки, окремі бригади, які пересуваються на Мелітополь чи Бердянськ. Підтягують контрактників, які не мають досвіду.
Екскерівник української розвідки зауважив, що на півдні у росіян дуже потужні оборонні укріпленння, але Сили оборони зосередили свою увагу на флангах, шукають слабкі місця і використовують новітні засоби.
«Ми не штурмуємо ці укріпрайони. Флангові удари дають змогу знецінити першу лінію оборони. Що ми почасти зробили. Зараз рухаємося другою лінією оборони — знову з флангів, не з тих позицій, де вони ефективно можуть захищатися, де дуже потужні споруди, і нам потрібно штурмувати їх у лоб», — підкреслив генерал.
Він зазначив, що Сили оборони на цій ділянці фронту масово застосовують новітню техніку, отриману від західних партнерів, і це дає результат.
За прогнозами Миколи Маломужа, така тактика ЗСУ призведе до створення можливості активного наступу України по всьому фронту.