Українські військові звільнили Лиман 1 жовтня. Відомо, що до оточення потрапили безліч російських загарбників. Якщо говорити про конкретну цифру, то вона потребує уточнення.
На цьому наголосив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий під час телемарафону. Він зазначив, що декому з російських бійців таки вдалося врятуватися, втікши з Лимана під час проведення наступу ЗСУ.
ЙШЛОСЯ ПРО ПОНАД 5 ТИСЯЧ ОКУПАНТІВ
За словами Череватого, точно підрахувати кількість оточених окупантів непросто. Він зазначив, що відповідна статистика потребує певного часу. Натомість відомо, що перед початком операції зі звільнення Лимана там налічувалося близько 5 – 5,5 тисячі загарбників.
“Але зрозуміло, що війна має свої закони. Хтось малими групами просочився через лісову місцевість, хтось намагався колонами виїхати – значна частина їх була знищена. Хтось був просто знищений на місці,– констатував він.
Тож, наголосив Череватий, озвучена раніше цифра вже просто не може відповідати дійсності. По завершенні операції з зачистки Лимана, стане зрозуміліше, скількох росіян вдалося захопити до полону, а також ліквідувати. Зауважимо, що у британській розвідці повідомляють про можливі колосальні втрати. Їх ворог міг зазнати під час спроби покинути Лиман. Для цього російські загарбники використовували єдину дорогу, яку вони станом на 1 жовтня ще контролювали.
Також аналітики зазначають, що саме місто захищали недоукомплектовані підрозділи з Західного та Центрального військових округів. Останнім керував Алєксандр Лапін, якого і розкритикував Кадиров. Крім того, у Лимані перебували добровільно мобілізовані резервісти, кажуть у відомстві.
ЗСУ ПОТРОЛИЛИ ПУШИЛІНА
Українські військові не лише звільнили з-під окупації Лиман. Вони ще й вирішили завітати до ватажка бойовиків Дениса Пушиліна на “прийом”. Але останнього на місці не було. Відеодоказом поділився начальник Нацполіції Олександр Фацевич. Ролик він зняв поблизу приймальні Пушиліна у самому Лимані.
Попри те, що аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що Путін більше зацікавлений в утриманні Півдня, а не Луганщини, Гайдай зауважив, що цей регіон також дуже важливий для Росії, хоч і не є пріоритетним. Голова ОВА пояснив, що для окупантів Луганська область – це буфер, щоб стримувати наступ ЗСУ. Вони, звісно це розуміють, і даватимуть відповідні команди щодо стримування просування українських сил. Утім, не факт, що ці команди будуть виконані.
“Ми бачили, що відбувалося в Лимані, коли майже оточені війська запросили можливість відійти, і їм відмовили в цьому їхні ж російські командири. Я думаю, що на Луганщині буде те саме – вони не будуть просто так бігти аж до кордонів, а будуть намагатися стримувати наступ”, – припустив він.