Дико, що з Чауса намагаються зробити жертву режиму. Для початку згадаємо, хто це: суддя-хабарник, духовний брат судді-комедіанта Зварича, другий прославився своїми “колядками”, а нереалізований молдованин – “маринуванням” грошей у трилітрових банках, за чим його і заскочило НАБУ, пише ексдепутат Михайло Бродський у своєм блозі.
Далі подаємо позицію без змін.
Я добре пам’ятаю, як здійснював “правосуддя” Чаус. Одні рішення він ухвалював після дзвінка, інші – під впливом солідних гонорарів. Пошукайте в інтернеті, скільком людям він зіпсував життя, позбавляючи то волі, то власності, то елементарних людських прав. За ці свої діяння він уражений у праві на співчуття і будь-яке політичне прикриття. Скажу навіть більше, в Італії у місцевого Чауса не було б шансів вижити, оскільки мафія вже багато років убиває продажних суддів. За мірками Каморри, “молдовському біженцю” пощастило: він постане перед судом і може молитися, щоб йому попався порядний суддя.
Не можна спотворювати смисли, і вже тим більше ставити знак рівності між справою вагнерівців і продажним суддею. Я впевнений, що незаконний “туризм” Чауса як з України в Молдову, так і назад стане предметом розслідування. Але діяльність спецслужб різних каденцій не може мати стосунку ні до вивчення нюансів спецоперації з російськими найманцями, ні до покарання людини, яка торгувала законом.
Якщо Чаус і жертва, то тільки своєї жадібності і кар’єризму. Для багатьох держав звичайна річ – таємно вивозити з інших країн важливих злочинців і передавати їх суду. І якщо наші спецслужби такі круті, то може, у багажнику якої-небудь машини на дипномерах, яка прямує з Москви до Києва, знайдеться місце для Януковича чи хоча б для когось із його соратників по нещастю… – підсумовує Бродський.
Зазначимо, что в парламенті Молдови створили спеціальну комісію, яка розслідуватиме обставини викрадення українського екс-судді Миколи Чауса.
Депутати від опозиції пропонували розслідувати не тільки викрадення Чауса, яке відбулося на початку квітня, але і те, як він опинився в Молдові. Підозрюють, що в країну колишній удья проник незаконно.
Комісія буде працювати 60 днів, до неї увійдуть дев’ять депутатів. Вони будуть розслідувати не тільки обставини викрадення Чауса, а й інші подібні резонансні справи. Наприклад, ситуацію з сімома турецькими громадянами – викладачами ліцею «Горизонт». У 2018-му їх вивезли до Туреччини за підробленими документами і посадили до в’язниці.
Українського екс-суддю Миколу Чауса викрали в Кишиневі 3 квітня. Глава МВС Молдови Павло Войко 5 квітня повідомив, що відомству вдалося встановити особи деяких учасників викрадення і затримати одного підозрюваного. За даними ЗМІ, викрадачі можуть бути пов’язані з українською розвідкою.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.