Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Грецької Республіки Катериною Сакелларопулу. Мова йшла про можливості забезпечення України сертифікованою вакциною.

Про це повідомляє пресслужба Банкової.

На прохання глави української держави лідер Греції зазначила, що Афіни сприятимуть пришвидшенню отримання вакцини Україною.

Мова також ішла про розвиток торговельно-економічної співпраці між Україною та Грецією, зокрема у сферах сільського господарства, космічній галузі та суднобудуванні.

Докладніше лідери зупинилися на обговоренні туристичних можливостей двох країн та збільшенні туристичних потоків після закінчення пандемії.

Зеленський подякував за підтримку з боку Греції в питаннях європейської та євроатлантичної інтеграції України і розповів про ключові пріоритети нашої держави у співпраці з ЄС та подальшому посиленні співробітництва України з НАТО у статусі партнера з розширеними можливостями.

Сакелларопулу наголосила, що Греція завжди підтримувала й підтримуватиме європейські прагнення України та поглиблення асоціації з Євросоюзом у всіх сферах. А Зеленський подякував за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Зеленський запросив президента Греції взяти участь у заходах з нагоди відзначення 30-ї річниці незалежності України, а також долучитися до саміту “Кримської платформи”. Було обговорено можливість проведення спільних заходів в Україні у контексті відзначення 200-річчя Грецької революції.

Нагадаємо, 9 лютого прем’єр Денис Шмигаль у Брюсселі запросив президента Європейської ради Шарля Мішеля долучитися до роботи “Кримської платформи”.

“Ми очікуємо, що Євросоюз активно долучиться до установчого саміту платформи, який заплановано на серпень 2021 року в Києві”, – сказав Шмигаль.

На зустрічі прем’єр також висловив вдячність ЄС за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і за послідовну політику санкцій проти Російської Федерації.

На завершення Шмигаль передав Мішелю запрошення президента Володимира Зеленського відвідати Україну та зазначив, що це б стало черговим свідченням надійної підтримки нашої країни з боку ЄС. Президент Європейської ради прийняв запрошення та пообіцяв відвідати Україну.