Олександр Корнієнко, голова партії «Слуга народу» розповів, що саме заважає стрімкому втіленню реформ. Як виявилося, це повільний темп розгляду законопроєктів, що виникає через законодавчий спам опозиції. Керівництво парламенту повинно мати політичну волю, аби боротися з цим явищем, вважає Корнієнко.
«Ми обіцяли виборцям стрімкі реформи. Проте зараз політичні опоненти дорікають, що ми йдемо в тому ж темпі, що й попередній парламент. Проаналізувавши причини, ми виявили, що по кілька місяців “застрягаємо” в розгляді законопроєктів через поправковий спам. Ми з вами багато разів обговорювали, як цього позбутися, але щоразу упиралися в те, що в керівництва парламенту не має на це політичної волі», – заявив Олександр Корнієнко.
Окрім того він наголосив на тому, що парламент досі не почав виконання рекомендацій місії Європейського парламенту під головуванням Пета Кокса щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради. Зокрема, щодо роботи апарату та припинення законодавчого спаму. Ця місія працювала в Україні ще в 2015-2016 роках.
Варто зазначити, що нещодавно президент Володимир Зеленський з трибуни Генеральної асамблеї ООН розпочав свій виступ з розповіді про напад на свого першого помічника Сергія Шефіра, назвавши це ціною змін в державі та реформ.
«Кожна ніч перед Генасамблеєю ООН – безсонна ніч. У 2019 році – це хвилювання перед першим виступом, 2020 загалом був роком без сну для всього світу через COVID-19, а про минулу ніч я розповім детальніше.
Третя година ночі – десятки дзвінків. На першого помічника президента України здійснено замах, 12 пострілів, 3 влучили у водія. Ось вам ціна змін в державі, ось вам ціна реформ.
На щастя, Сергій живий, на щастя, життю водія вже нічого не загрожує», – заявив Зеленський під час свого виступу.
Нагадаємо, парламент підтримав закон про «запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)», відомий як закон про олігархів, у другому читанні на засіданні 23 вересня.
За документ проголосували 279 народних депутатів, проти – 54, 27 утрималися, 19 не голосували.
Зеленський одразу відреагував на ухвалення Радою у другому читанні цього законопроекту. Відтепер, переконаний глава держави, олігархічної гілки влади в Україні більше не буде.
“Законодавча, виконавча та судова – так. А для олігархів шлях єдиний – стати чистим бізнесом”, – пояснив він.
Зеленський упевнений, що завдяки антиолігархічному закону Україна отримує історичний шанс на побудову цивілізованих і чистих відносин між великим бізнесом і державою.
“Так, це багатьом політикам не подобається. Так, вони хочуть жити, як раніше, працюючи на олігархів. Так, було дуже багато тиску на наших депутатів, дуже багато інтриг і навіть шантажу. Але закон ухвалено. Я вдячний кожному депутату, який підтримав цей закон”, – зазначив президент.
Та знаходяться ті, хто з останніх сил намагаються його оскаржити. Наприклад, Дмитро Разумков в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив, що:
«Те, що було зроблено, дає сьогодні можливість опозиції звертатися до Конституційного суду, для того, щоб знову заблокувати цей процес. Мені здається, що це було зроблено навмисно вчора, для того, щоб створити умови для подальшого блокування процесу деолігархізації. Навіщо – це інше питання», – сказав Разумков.
Варто зазначити, що Разумкова експерти та ЗМІ давно відносять до орбіти Ахметова, тому не дивно, що він проти. Як і сказав Корнієнко, «спам» (не лише «поправковий») опозиції блокує реформи та прогрес нашої держави.