Лідер Радикальної партії Олег Ляшко вважає дії прокуратури в справі про його конфлікт з народним депутатом від фракції “Слуга народу” Андрієм Герусом політично мотивованими.

Як заявив він в ефірі телеканалу “Україна”, засідання суду у цій справі перенесли на 17 серпня, так як прокуратура не запросила потерпілого Геруса або його представника.

“Я впевнений, що дії прокуратури політично мотивовані. Для мене очевидно, що влада дала команду зробити все, щоб не допустити мене до участі у виборах на 208 окрузі в жовтні. Люди мене підтримують, і я впевнений, що ми виграємо ці вибори. Вони намагаються повісити на мене судимість, щоб згідно з Конституцією я не мав права брати участі у виборах”, – розповів Ляшко.

На його думку, насправді на лаві підсудних повинен сидіти не він, а Герус.

“Час показав, що те, що зробив Герус, змінивши законодавство, лобіюючи інтереси російських виробників електроенергії, це був злочин проти економіки, українських громадян, енергетичної безпеки країни”, – підкреслив політик.

Він додав, що у Геруса “повний холодильник, і його діти нагодовані, а в результаті його корупційних злочинних дій сотні тисяч сімей українських шахтарів і енергетиків залишилися без зарплати і змушені шукати кращої долі за кордоном”.

Варто нагадати, що 6 листопада лідер Радикальної партії Олег Ляшко побився з нардепом від “Слуги народу” і главою комітету Ради з енергетики і ЖКГ Андрієм Герусом. інцидент стався в Залі офіційних делегацій аеропорту «Бориспіль».

Конфлікт стався через розбіжності в політичних і економічних питаннях. Ляшко назвав «слугу народу» зрадником, який працює в інтересах Кремля. Ляшко здивувався, що нардеп робить в ЗОД, оскільки прохід туди коштує близько 3,5−4 тисяч гривень.

Лідер Радикальної партії заявив, що бронював прохід за свої гроші і поцікавився, чи не за державні гроші пройшов Герус. Але той ухилився від відповіді.

Герус, якого небезпідставно називають людиною бізнесмена Ігоря Коломойського, виступає за зняття санкцій з Росії з метою відновлення імпорту електроенергії в агресора. Завдяки його зусиллям, Росія в ніч з 4 на 5 листопада рекордно наростила експорт «струму» в Україні.

Про інцидент повідомили поліції. Правоохоронці «проводять перевірку». Пізніше журналіст Кирило Сазонов розповів, що Ляшко побився з Герусом через закупівлі Україною електроенергії з Росії, які стали можливими завдяки нардепу. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом бійки Ляшка з Герусом.

Тодішній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка ініціював відкриття кримінального провадження стосовно Ляшка.