Стало відомо, що нова українська влада має намір робити з забороною російських соціальних мереж, який діє в Україні.
Про це в ефірі Радіо Свобода сказав радник президента України Володимира Зеленського Микита Потураєв.
Він заявив, що заборона не скасовуватимуть.
“Є просто ворожі медіа, в тому числі і соціальні, які не можуть бути дозволені, тому що це зброя ворога. Ми просто не повинні дурниць робити, а захищати наш інформаційний простір повинні”, – сказав Потураєв.
Відзначимо, раніше в Раді національної безпеки і оборони України також запевнили, що не скасовуватимуть санкції проти Росії, в тому числі і проти російських соцмереж. Крім цього, секретар РНБО Олександр Данилюк направив лист до правоохоронних органів для моніторингу ефективності цих санкцій і неухильного їх дотримання.
Нагадаємо, робота російських сервісів Mail.ru, “ВКонтакте”, “Однокласники” та “Яндексу” заблокована в Україні з 16 травня 2017 року. Попри це, на початку 2019 року російська соціальна мережа “Вконтакте” утримувалася у ТОП-25 найбільш відвідуваних сайтів.
Ще до другого туру президентських виборів тоді ще кандидат у президенти Володимир Зеленський сказав, що платформ Facebook, Twitter і YouTube недостатньо. За його словами, перед забороною російських соцмереж “ВКонтакте” і “Однокласники” потрібно було надати людям інші майданчики. Зеленський розповів, що думає про заборону російських соцмереж і закриття в’їзду артистам з РФ для спілкування. За його словами, люди вже і так почали обходити заборону.
В свою чергу, кількість українців, які вважають помилкою заборону російських соцмереж, за рік зросла до 53,2%. Про це свідчать дані опитування, яке було проведено Київським міжнародним інститутом соціології з 28 лютого по 11 березня 2019 року.
Опитування проводилося методом особистого інтерв’ю. Опитано було 2004 респонденти, які проживають у 129 населених пунктах всіх регіонів України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
“28,8% українців погоджуються з думкою, про те, що заборона російських соцмереж є необхідним кроком для захисту держави (у лютому 2018 року було 30,2%). Протилежної точки зору, що заборона російських соцмереж є помилкою й призводить лише до обмеження прав громадян, притримуються близько 53,2% опитаних (причому відсоток зріс з 45,8% у лютому 2018 року). 17,9% вагалися із відповіддю або відмовились відповідати на це питання”, – повідомляється в дослідженні.