ЗСУ вже зараз працюють над розширенням плацдармів на Лівому березі Херсонщини, що дозволить пропускати туди більше техніки для подальшої деокупації українських територій. Ці деталі розповів полковник СБУ Роман Костенко.
«Ситуація приблизно така, як її описують ЗСУ, але ми повинні розуміти, що ситуація там складна і особливо зараз, коли ускладнилися погодні умови, а це впливає на логістику та взагалі на ведення оборонних та наступальних дій. Там створено кілька плацдармів, вони невеликі, і зараз найголовніше – чи вдасться нам їх розширити до такого масштабу, коли ми вже зможемо на цих плацдармах маневрувати та накопичувати техніку”, – сказав він.
Водночас, Військовий експерт Олександр Коваленко розповів, що наразі з боку Сил оборони України на лівому березі переважно діють піхотні підрозділи обмеженого функціоналу без підтримки механізованої складової.
«Переважно підтримка, яка здійснюється, це артилерія з правого берега, а також дрони. Все дійсно працює ефективно, але цього недостатньо. Ситуація може змінюватися непередбачувано. Втім, поки що росіяни не можуть стримати розширення наших плацдармів. Більш того, ми вже перерізали дорогу першого рубежу від Олешок до Нової Каховки. Це дорога, яка йде через такі населені пункти, як Піщанівка, Козачі Лагері, Кринки, Корсунка – і на Нову Каховку. Зараз росіяни переважно використовують трасу Т2206 – ту саму, яка переходить у М-14 і йде від Олешок аж на Мелітополь. Але між Козачими Лагерями та Кринками, особливо біля Кринок, ми вже зайшли в ліс, і до самої траси Т2206 залишається менше ніж три км».
Перерізання цієї траси значно погіршить становище ворога.
«Втім, якогось масштабного прориву на Крим, про що я часто чую від деяких колег, — не буде, принаймні поки що. Те, що зараз відбувається на лівому березі, слід оцінювати з погляду створення буферу безпеки, який в подальшому буде розширюватися. Буфер безпеки не тільки захищатиме правий берег від терористичних атак росіян, а й дозволить нам більш ефективно розбудовувати логістику з правого на лівий берег, дозволить на цих плацдармах формувати умови для більш масштабних наступальних дій у майбутньому. Але наразі про саме цю фазу ще зарано говорити. Наша ціль – відтіснити ворога якомога далі від правого берега. Чим далі російська артилерія стоятиме від Херсона – тим краще», — підкреслив Олександр Коваленко.
Однозначно, дії наших військ на лівому березі змушують ворога нервувати, метатись резервами між декількома плацдармами і ділянками
Наші військові продовжують операції на лівому березі Дніпра в Херсонській області, діючи з трьох «базових» плацдармів у районі Кринок, а також біля Антонівського автомобільного мосту та малого залізничного мосту, за шість кілометрів на схід від Антонівського мосту.
«Підготовка до переходу на лівий берег, «промацування» оборони противника РДГ тривали досить тривалий час, що, очевидно, до певної міри ввело росіян в оману щодо задумів нашого командування – поява українських плацдармів на лівобережжі Дніпра стала для них дещо неочікуваною. Результат – нестача резервів, більшу частину яких перекинули на Запорізький напрямок. Саме через це командування групи військ «Днєпр» противника вимушене використовувати тільки те, що є «під рукою» – частину сил 7-ої десантно-штурмової дивізії, морських піхотинців, добряче «проріджених» Севастопольської 810-ої окремої бригади морської піхоти і 177-го окремого полку морської піхоти з Каспію, та іншою шушерою типу «БАРСиків» і «зет-штормістів».