Контрнаступ героїв ЗСУ триває. Естонська розвідка прогнозує, що станом на липень 2023 Україна – близька до великого успіху на фронті.
Деталі розповів Марго Гросберг – глава розвідцентру Сил оборони Естонії. Він прокоментував підготовчі наступальні операції ЗСУ.
Українці близькі до великого успіху,
– наголосив Гросберг.
Глава розвідцентру заявив, що ЗСУ наразі проводять підготовчі наступальні операції. Їхньою метою наразі є скувати російські частини на вузьких ділянках. Окрім того, воїни ЗСУ шукають слабкі місця у позиціях окупантів, Для цього герої атакують транспортні вузли, логістичні пункти та центри управління російських окупантів у тилу.
Українським захисникам під Бахмутом вже вдалося захопити ключові ділянки на південь та північ від міста. Це дозволяє гатити по позиціях окупантів з артилерії.
Тим часом російські повітряно-десантні війська – прив’язані до міста. Вони зазнають колосальних втрат.
На Півдні українські герої збільшили кількість площі, яку займають. Окрім того, вони систематично знищують ключові об’єкти російських окупантів. Особливо розвідка Естонії звернула увагу на “бавовну” у готелі “Дюна”. Там трупи окупантів вивозили вантажівками цілу ніч.
У Пентагоні заявили, що темп контрнаступу українських героїв є “чудовим”. Просування вперед вимагає титанічних зусиль з боку ЗСУ. Водночас герої впевнено йдуть вперед. Українські захисники та захисниці продовжують звільняти території.
Директор Об’єднаного комітету керівників штабів армії США генерал-лейтенант Дуглас Сімс заявив, що контрнаступ українських Сил оборони проходить послідовно, хоч і, можливо, “не з тією швидкістю, якої хотіли б США”. Про це повідомляє офіційний сайт Пентагону.
“Вони використовують нове обладнання і роблять це, зазнаючи обстрілів і бомбардувань, не кажучи вже про масштабне мінування з боку росіян. І там, де вони набирають сотні метрів на день, а в деяких місцях, можливо, і кілометр на день, вони роблять це з великими витратами сил”, – зазначив представник Міноборони США
За його словами, контрнаступ проходить “у прекрасній послідовності на полі бою”, хоч і, можливо, не з тією швидкістю, якої хотіли б США.
“Це важкі бойові дії, вони ведуться у важкодоступній місцевості, під обстрілами, і, якщо врахувати все це, то це просто вражає”, – додав він.
Раніше командувач оперативно-стратегічного угрупування “Таврія” Олександр Тарнавський пояснював, що просування Сил оборони відбувається повільно через велику кількість мін та перешкод, які за собою лишають російські окупанти. Він визнав, що, попри проведення широкомасштабних наступальних операцій, на півдні захисники досягли скромних успіхів.
“Він (контрнаступ – ред.) є успішним, але не настільки, як хотілося б кожному з нас”, – сказав Тарнавський, додаючи, що всі чекали, що він буде “швидким, з блискавичним рухом, знищенням противника, захопленням якихось рубежів, якихось об’єктів і в результаті досягненням якоїсь мети”.
Та росіяни дуже потужно підготувалися до дій Сил оборони, наголошує Тарнавський. Вони облаштували величезні, ретельно засіяні мінні поля. Це не лише ускладнювало пересування, але й перетворювало українську техніку для розмінування на мішені для російських атак, наголошується воєначальник.
Що ж стосується ручного розмінування, то цей процес є трудомістким і небезпечним.
“Вони зробили дуже щільне комплексне мінування з використанням мінних полів, осколково-фугасних боєприпасів і прямим закладенням потужних фугасів, які зараз знаходяться на ділянках, де буде проходити техніка і особовий склад”, – додав Тарнавський.