У Казастані вже сьомий день тривають масштабні акції протесту. На щастя, серед загиблих, постраждалих або затриманих під час масових заходів українців немає.

Про це сьогодні повідомив прессекретар Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

“Українське посольство надає консульську допомогу громадянам, які через скасовані авіарейси не можуть залишити Казахстан. Зараз найбільша кількість людей в Алмати – 116”, – продовжив речник.

Згідно його слів, міжнародний аеропорт у місті Алмати призупинив обслуговування цивільних літаків і використовується для військово-транспортної авіації держав-членів ОДКБ.

Усі застряглі українці забезпечені тимчасовим житлом та продуктами.

  • Загроз їхньому життю чи безпеці немає.
  • Посольство підтримує із ними постійний зв’язок й інформуватиме про подальші кроки.

МЗС взаємодіє з урядами іноземних держав, громадяни яких також не можуть залишити Казахстан.

“Враховуючи триваючу силову операцію та складну безпекову ситуацію, зокрема в Алмати та Алматинській області, нині найбезпечнішим варіантом для українців є залишатися в місцях їхнього тимчасового проживання”, – додав прессекретар міністерства.

Своєю чергою Дмитро Кулеба доручив дипломатам пропрацювати альтернативні шляхи виїзду наших громадян із Казахстану в разі істотних затримок відновлення регулярного авіасполучення.

До речі, за попередньою інформацією Міністерства закордонних справ, 9 січня планується відновлення регулярних авіарейсів за маршрутом Нур-Султан – Київ.

Нагадаємо, що ще 3 січня на вулиці кількох міст в Казахстані вийшли люди. Тоді вони вимагали зниження вартості газу. Влада вимоги виконала, однак мітингувальники вирішили не розходитися. Вони заявили, що це була лише 1 із вимог, а 5 січня ситуація загострилася. Протести охопили 15 міст країни. Через це на усій території Казахстану ввели надзвичайний стан.

Президент Касим-Жомарт Токаєв закликав ОДКБ ввести війська. Через кілька годин прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що організація підтримала це прохання.

Першою свій контингент ввела Росія. Літаками до Казахстану перевезли військових та спецтехніку. Однак введення військ у Кремлі підтвердили лише ввечері 6 січня.