Українські захисники, які на передовій, розлючені дебатами в Києві про мобілізацію. Цю інформацію підтверджує видання The Washington Post. Зріє протест?
Оновлений варіант законопроєкту щодо зміцнення мобілізації, що був прийнятий Верховною Радою на першому читанні 7 лютого, викликав низку значних питань. По факту уряд знову проігнорував запити мільйонів громадян.
На думку політолога, директора Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала саме така бездіяльність чинить головні проблеми мобілізації зараз.
«Чому члени уряду, парламенту, різного роду високопосадовці самі не воюють? Чому не воюють їхні діти? Це той приклад соціальної несправедливості, який також вбиває мотивацію у пересічних громадян. І жодні закони, жодні електронні кабінети військовозобов’язаних це не виправлять, – упевнений експерт. – Якщо не буде проведено роботу над помилками, репресивні заходи лише посилять ситуацію».
Олег Постернак, керівник Центру політичної розвідки та політтехнолог, вказує на те, що суспільство очікувано реагує на зміни у мобілізаційному законодавстві через страх за власне життя та переживання за майбутнє. Оскільки тема мобілізації привертає увагу до війни і втягує її у повсякденне життя кожної української родини.
«Це ще й питання про справедливість по відношенню до нинішнього мільйонного контингенту чинних військовослужбовців, які віддають свої життя та здоров’я за те, щоб цивільний тил відчував себе відносно безпечно, – наголошує експерт. – Інакше значно більша частина території України стала б геноцидним полігоном, однією масштабною Бучею. І Путін не втратив би такого вдалого шансу, щоб остаточно вирішити «українське питання», зробивши роботу над помилками Сталіна та наступних вождів-імперців».
Зокрема представники влади, включаючи голову фракції «Слуга народу» Давида Арахамію, визнали, що деякі моменти потребують доопрацювання.