Сенат США закликав Дональда Трампа до проведення спільних із союзниками операцій, що мають забезпечити свободу судноплавства у Чорному морі.

У США майже 70 сенаторів Республіканської та Демократичної партій внесли резолюцію на підтримку України.

У документі, що адресований президенту США Дональду Трампу, Сенат закликає здійснити операції з союзниками, що мають забезпечити свободу судноплавства у Чорному морі, повідомляє посольство України в США у Facebook.

Також сенатори виступили за скасування проекту Північний потік-2 та надання Україні додаткової допомоги у сфері безпеки.

Документ закликає запустити фінансові програми Держдепу та Пентагону, щоб посилити військовий потенціал України для відбиття можливої агресії Росії на морі.

Крім цього, резолюція підкреслює, що санкції проти Росії залишатимуться в силі, поки Москва не змінить свою поведінку.

До слова, 24 січня ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо ескалації напруги в Азовському морі та Керченській протоці.

Окрім того,у лютому міністри закордонних справ країн Євросоюзу обговорять питання про введення нових санкцій проти Росії через протистояння з Україною в Азовському морі.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім того, наступного тижня ЄС випустить офіційну дипломатичну ноту протесту у зв'язку з тим, що Росія продовжує утримувати 24 українських моряків, захоплених в листопаді, повідомляє агентство Reuters з посиланням на дипломатичні джерела.

За інформацією джерел, членів ЄС, які вже давно зайняли жорстку позицію щодо Росії (Литву, Швецію, Велику Британію і Польщу), із пропозицією додаткових санкцій тепер підтримують також такі країни як Данія і Словаччина. Вони стверджують, що тиск з боку Франції та Німеччини на Москву з вимогою звільнити військовослужбовців не приніс результатів.

Міністри закордонних справ ЄС зустрінуться в Румунії наступного тижня та повинні обговорити це питання на наступній сесії в Брюсселі 18 лютого. Водночас будь-яке остаточне рішення щодо санкцій може бути прийнято пізніше.