У мережі з’явилася інформація, що російські війська активізувалися у процесі укомплектування своїх військ нового етапу наступу. До того ж, у РФ почали активно готуватися до мобілізації у вересні-жовтні. Однак, як вважає військовий експерт Роман Світан, у них нічого не вийде.
Про це він розповів в ефірі ютуб-каналу “Сейчас”.
За словами експерта, росіяни вже другий рік намагаються створити і армії, і дивізії, і полки, але у них це не виходить, бо щоб створити з нуля серйозний підрозділ це кілька років потрібно.
“Це не місяць, не два, не три, навіть не рік, а кілька років. Тому ці процеси у росіян навряд чи вийдуть. Ось єдине, що вони можуть доукомплектувати, це ті частини, які виходять із боїв пошарпаними та обточеними. Ось це єдиний механізм, до речі, саме він був задіяний за останній рік. Майже рік вже після торішньої мобілізації жодного іншого механізму у них просто не вийде, тому що інтенсивність боїв постійно зростає”, – каже Роман Світан.
Як зазначає експерт, тут також варто враховувати, що й українська армія збільшує можливості знищення противника.
“Наші партнери не підводять, тобто ми маємо постійний потік військової амуніції. Тому у росіян просто немає часу і можливості для того, щоб нові полиці запускати. Ну і необхідності з одного боку немає у них. Буде проблема відновити ті, які втрачатимуть більше 50-60 відсотків особового складу та бойової готовності. Вони справді готуються до повторної мобілізації, такої ж як минулого року приблизно, така сама кількість військ – трохи більше 300 тисяч спробують зібрати”, – каже Світан.
Військовий експерт Владислав Селезньов каже, що зараз росіяни тиснуть на наші рубежі з півночі вздовж річки Оскіл та з південного сходу, щоб прорвати оборону Куп’янська.
“Ситуація справді складна, тому що у них серйозна перевага в особовому складі, бронетехніці та засобах ураження. А щодо артилерії взагалі співвідношення не менше 1:10. І те, що ми тримаємося, це все за рахунок мужності та героїзму воїнів. Зараз ми перекинули додаткові резерви, тому росіянам не варто розраховувати на якісь територіальні здобутки”, – зазначив він у коментарі РБК-Україна.
Владислав Селезньов нагадує, що кілька тижнів тому, зосередивши потужні сили на північному фланзі, росіянам вдалося зупинити наступ у районі села Берхівка. Потім, поки була можливість, нашим військовим вдалося просунутися на південному, але й туди ворог підтягнув резерви.
“Тому фактично зараз під Бахмутом йдуть позиційні бої на рівні окопної війни. І казати про те, що у найближчій перспективі ми сильно просунемося вперед, мабуть, не варто. Як і про те, що ворог зможе докорінно переламати ситуацію на цій ділянці”, – наголосив експерт виданню РБК.
Наступ під Бахмутом міг би пожвавитись за наявності достатньої кількості артилерії та боєприпасів. Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко також каже про серйозний оборонний потенціал РФ.
“І для того, щоби вибити росіян, потрібні додаткові сили та засоби. Але оскільки з точки зору всього контрнаступу південний вектор зараз у пріоритеті і складно однаково наступати на всіх напрямках, під Бахмутом вирішуються завдання щодо утримання фронту та повільного просування наявними силами. У таких умовах навряд чи варто чекати на стрімкий прорив”, – додав він у розмові з виданням.
Загалом, за даними Міноборони, зараз на східному фронті знизилася кількість обстрілів і російських атак. Але це не означає, що ворог відмовився від своїх планів. Просто українські удари на Куп’янському та Лиманському напрямках призвели до тяжких втрат, і росіяни змушені перегрупуватись, пояснила Ганна Маляр.