Росія розглядає свій наступ у Харківській області як обмежену операцію в «буферній зоні», а не кампанію з метою «захоплення Харкова». Проте окупанти можуть розгорнути дії більшого масштабу.
За матеріалами The Washington Post, Дара Массікот, старший науковий співробітник програми з Росії та Євразії Фонду Карнегі за міжнародний мир, висловила думку, що «Росія розглядає це як обмежене вторгнення до «буферної зони», а не як спробу одразу зайняти весь Харків».
При цьому вона вважає, що дії окупантів можуть бути «першою фазою більш масштабного довгострокового плану». Як припускають журналісти, так звану буферну зону можуть створювати окупанти, щоб не було ударів у відповідь по їхніх позиціях у Бєлгородській області. Також експерт вважає, що ключовою метою ворога залишається окупація Донецької області.
«Примітно, що Москва не вивела війська з Донецька, щоб підтримати новий наступ у Харкові», — заявила експерт.
Водночас командувач розвідувального центру Сил оборони Естонії Антс Ківісельг заявив, що наступальна активність російських збройних сил у Харківській області свідчить про створення буферної зони, а не про намір захопити Харків.
“Збройні сили РФ просуваються вперед на нещодавно відкритому Харківському напрямку, але їх темп падає. Це і характер поведінки ЗС РФ радше говорить про бажання створити буферну зону. Російські війська атакували та знищували важливі мости в районі Вовчанська, що створює природну перешкоду між підрозділами ЗСУ та російською армією”, — сказав Ківісельг.
Він відзначив, що у прямих бойових зіткненнях на Харківському напрямку бере участь близько 2000 осіб, ще 1500-2000 бійців перебувають у резерві. Загалом, за його словами, у районі зосереджено близько 35 000 військовослужбовців збройних сил РФ, найімовірніше, найближчим часом угруповання зросте.
“Проте навряд чи Росія зможе зосередити на цьому напрямку 300 тис. осіб, що, за різними оцінками, є мінімально необхідною кількістю сил для забезпечення захоплення Харкова”, — сказав Ківісельг.
Російським військам не вдасться досягти рубежів Харкова в найближчий час, але на Харківщині очікується складний період упродовж наступних двох місяців. Такий прогноз був зроблений командиром батальйону ударних БпАК «Ахіллес» 92-ої окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка, Юрієм Федоренком, під час телемарафону.
«При тій кількості сил і засобів у нас і у противника, в них немає перспектив виходу на рубежі Харкова, але водночас цей напрямок буде гарячий достатньо довгий час», — зазначив він.
За його словами, Силам оборони потрібен час на накопичення зброї та боєприпасів, які надходять в рамках військової допомоги від США. Він додав, що цей процес займе півтора-два місяці, і це значно позитивно позначиться на лінії бойового зіткнення, допомагаючи Силам оборони перехопити тактичну ініціативу на декількох напрямках.
«Відповідно цей відтинок часу противник буде використовувати по максимуму для того, щоб утримувати тактичну ініціативу на полі бою. Найближчі півтора-два місяці будуть складними», — переконаний Федоренко.
За його словами, противник намагатиметься й надалі «щупати» інші місця вздовж лінії державного кордону, вишукуючи слабкі, та продовжувати ударно-штурмові дії там, де мав частковий тактичний успіх:»Зокрема, у місті Вовчанськ для противника надзвичайно важливо максимально затягнути нас у житлову забудову, тому що при переважаючій кількості живої сили там йому воювати набагато зручніше… Триває титанічна робота з нашого боку, щоб цього не допустити», — підсумував військовий.