Як повідомив генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко, окупанти перекинули на Авдіївський напрямок велику кількість свого резерву. В цю кількість входить: близько 30 танків і значну частину живої сили. Крім того, противник попередньо підготувався до нової хвилі штурмів.
Наразі багато в чому ситуація залежатиме від того, в якому вигляді через погодні умови перебуватимуть дороги на тих напрямках, де росіяни планують атакувати.
“За час, який минув з останніх штурмів міста, і судячи з тих дій, які противник проводив із підрозділами, вони перекинули туди додатково, за різними оцінками, до 30 танків, посилилися в живій силі. Тобто, фактично до подальших дій підготувалися, як вони вважають. І зараз багато в чому все залежить від того, в якому вигляді будуть дороги на тих напрямках, де окупанти планують штурмові дії. Виходячи зі стану на сьогодні, бронетехніка буде неефективною”, — розповів Романенко.
Зазначимо також те, що екс-генерал-лейтенант наголосив на болючій темі, про спроби захопити ворогом промислову зону на півночі від Авдіївки.
“Це через ділянку залізниці, яку ворогу вдалося захопити, а також через терикон. Тобто, вони розуміють, що в системі оборони навколо Авдіївки промислова зона відіграє принциповий характер”, — доповнив експерт.
Окрім атак із півночі на Авдіївському напрямку росіяни намагаються просуватися в район Степового, каже Романенко. Вони намагатимуться перерізати дорогу, яка пролягає через Ласточкине, вважає Романенко.
“Інша логістична дорога пролягає в бік Первомайського, на південь від міста. Тут російські війська також планували просуватися, а також завдати ударів з півдня, з боку Опитного, Водяного через Сєверне, на північ, для того, щоб об’єднати ці “кліщі”. Тобто все те, що вони хотіли здійснити до цього, для проведення оперативного охоплення або “котла”, і те, що зривали їм наші оборонці, залишається актуальним”, — пояснив військовий експерт.
Крім того, за словами Романенка, росіяни робили спроби дій великого охоплення з півдня від Авдіївки.
“Вони хотіли захопити повністю Мар’їнку, щоб потім наносити удари на північ і на південь, якщо подивитися на карту, з Вугледара. Туди були кинуті сили відповідні, щоб також з півдня наносити удари на північ. Але всі ці спроби просування зупинили українські захисники. Тому зараз будемо дивитися щодо покращення дорожніх умов. Від подальшого наступу і штурмів росіяни поки що не відмовилися”, — сказав спікер.
Ігор Романенко також пояснив, яка роль Авдіївського коксохіму в обороні міста. Він наголосив, що це район, який забезпечує стійкість оборони.
“Ті споруди, які є на цьому промисловому підприємстві, будувалися ще за радянських часів з урахуванням того, що мають витримувати удари ядерної зброї. Вони близькі за станом до “Азовсталі” в Маріуполі, тому є можливості для організації оборони, можна тривало проводити оборонні дії. Противник це розуміє. Розуміє й те, що без того, щоб захопити цей промисловий район, питання захоплення Авдіївки, найімовірніше, вирішуватися не може. Тому тут ворог і зосереджує свої зусилля”, — пояснив експерт.
Нагадаємо, у своїх спробах оточити Авдіївку в Донецькій області армія РФ зазнала величезних втрат і послабила інші напрямки, що робить захоплення міста безглуздим. Таку думку висловив військовий оглядач Денис Попович.
“Ситуація така, що противник ставить завдання оточити це місто. Для цього він кидає всі сили, наступаючи як із півночі, так і з півдня, намагаючись оточити по великому радіусу. На захід від Красногорівки вони йдуть і з півдня в районі Водяного”, — сказав він.
За словами Поповича, солдати російської армії не припинять власні спроби аби пробити оборону української армії за допомогою “зеків” із підрозділу “Шторм-z”, яких кидають у “м’ясні штурми”.
“Ну, і далі, якщо успіху буде досягнуто, вони вводитимуть у бій уже регулярні частини, більш-менш підготовлені, які вони стягують з інших ділянок фронту, і з глибини РФ. На мій погляд, спроби оточити Авдіївку мають політичний характер, оскільки вже ті втрати, яких було завдано, а ще два тижні тому називали цифру в 6,5 тис. осіб, тобто 2-3 бригади поклали… А вже час минув, тобто втрати збільшилися… Ті втрати, яких вони зазнали, вони вже, на мій погляд, перекривають військовий сенс оточення Авдіївки”, — сказав Попович.
Він уточнив, що для оточення Авдіївки росіяни знімають війська з Лимано-Куп’янського напряму, перекидають війська з глибини РФ, поповнюють підрозділи завдяки колишнім ув’язненим, відмовникам, мобілізованим та колишній так званій “народній міліції” з окупованої території Донецької та Луганської областей.