Константинопольський патріархат скасував акт про передачу території України під адміністрацію Російської церкви і з тих пір в Україні, фактично, не існує УПЦ Московського патріархату.

Про це розповів архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Тельміскій Іов в інтерв'ю ВВС News Україна.

«Відміною акту 1686,  скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії і всіх єпархій в Україні», – сказав архієпископ.

«З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує. Всі архієреї тепер в Україні де-факто, згідно з цим рішенням синоду, є архієреями Вселенського престолу, і вони тепер повинні чекати директиву Вселенського патріархату про свою подальшу долю », – пояснив він.

Це означає, що всі ієрархи українських церков в очах Константинополя мають однаковий статус і рівні права на участь в соборі Вселенського патріархату щодо автокефалії української церкви.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Представник Константинополя утримався від відповіді на питання, коли може бути скликаний собор, щодо української автокефалії.

За його словами, Вселенський патріарх скличе цей собор, коли вважатиме, що «час прийшов».

Він також пояснив, що в Україні не зможуть канонічно існувати дві православні церкви.

«Згідно з канонами церкви, на території однієї держави повинна бути тільки одна православна церква», – розповів Іов.

Варто зазначити, що переговори із Вселенським патріархатом Варфоломієм щодо надання автокефалії Українській православній церкві спочатку вела Адміністрація Президента, а пізніше до них приєдналися церкви.

За словами Архієпископа Чернівецького і Хотинського Германа з Української автокефальної православної церкви (УАПЦ), президент України Петро Порошенко та інші державні чиновники займалися цим процесом з самого початку.

Церкви ж “втрутилися” у переговорний процес, коли підписали звернення до Константинополя.

Також архієпископ заявив, що сподівається на єдність церков у питанні обрання предстоятеля УПЦ та поділу повноважень, не дивлячись на симпатії чи недружелюбність.