Напередодні так званої інавгурації російського псевдопрезидента Владіміра Путіна розпочалася нова хвиля протистояння між високопосадовцями Кремля за впливові посади в уряді. Російські еліти намагаються забезпечити собі впливові ролі на випадок, якщо диктатор Путін передчасно залишить владу. Не виключено, що деякі групи цих еліт можуть і допомогти йому в цьому.
Зокрема, Кремль почав активно спекулювати на тему того, хто увійде до нового уряду після «інавгурації» Путіна. Про це йдеться в аналізі Інституту дослідження війни (ISW).
Кремлівські джерела повідомили російським «опозиційним» ЗМІ, що деякі еліти «напружені», хочуть підвищень і побоюються понижень. Кремлівські чиновники також намагаються заповнити «найвищі посади» на випадок, якщо шестирічний термін Путіна добіжить кінця.
Однак аналітики відзначають, що поки що немає жодних ознак того, що Путін спробує піти від влади після закінчення свого нового терміну. Тому можливість того, що кремлівські лідери намагатимуться створити еліту, яка прийде їм на зміну, або спроби еліти позиціонувати себе в уряді, ймовірно, є передчасними.
Водночас, деякі джерела, близькі до Кремля, припускають, що наступним прем’єр-міністром може стати або мер Москви Сергій Собянін, або перший заступник керівника адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко, тоді як інші висловлюють сумнів у тому, що нинішній прем’єр-міністр Михайло Мішустін піде у відставку.
Водночас, джерело в російському парламенті стверджує, що депутати Державної Думи вже готові перезатвердити прем’єр-міністра Мішустіна. За словами двох джерел, близьких до режиму Путіна і російського уряду, віце-прем’єр-міністр і представник диктатури в Далекосхідному федеральному окрузі Юрій Трутнєв і губернатор Кемеровської області Сергій Цивільєв хочуть отримати нові посади в російському уряді.
ІСД вважає, що зміни в статусі російської еліти навряд чи вплинуть на процес прийняття рішень і формування політики всередині країни і за кордоном. Диктатор Путін залишається зосередженим на консерватизмі, що означає усунення будь-якої опозиції, перемогу у війні проти України і «поворот на схід», можливо, поглиблення відносин Росії з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю. З цією метою Путін прагне створити ідеологічну однорідність серед російської еліти.