З сьогоднішнього дня, 25 вересня, в Україні вступили в силу нові покарання за крадіжку і викрадення транспортних засобів. Зміни передбачені законом про внесення правок до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України. У відповідному законі № 875-ІХ зазначено, що він набирає чинності на наступний день після опублікування, а оприлюднений він був 24 вересня.

Документ був опублікований у виданні “Голос України” у четвер, 24 вересня.

У тексті документа говориться, що незаконне заволодіння транспортним засобом, тобто крадіжка, відтепер не карається штрафом. Санкція за такі дії передбачає позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

Якщо автомобіль був вкрадений з допомогою сучасних технічних засобів або вартість транспортного засобу становить від 105 100 до 262 750 гривень, особа, яка вчинила правопорушення, може зіткнутися з покаранням у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 8 років з подальшою конфіскацією майна (за рішенням суду ).

Угон автомобіля групою осіб або із застосуванням насильства може обернутися зловмисникам в покарання на строк від 8 до 12 років з конфіскацією або без позбавлення майна.

Нагадаємо, в першому читанні Рада прийняла законопроект 14 липня. Тоді за документ проголосували 274 народних депутата. У другому читанні законопроект №3301 “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо вдосконалення законодавства в сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом” був прийнятий 3 вересня. За документ проголосували 309 народних депутатів.

22 вересня президент України Володимир Зеленський підписав відповідний закон.