Після того, як депутати Європарламенту поставили під сумнів здатність Угорщини головувати в Раді ЄС, Австрійська ультраправа Партія свободи закликала уряд Австрії стати на захист Будапешта.
Про це повідомило видання Euractiv.
У четвер Європейський парламент поставив під сумнів спроможність Угорщини перебрати на себе шестимісячне ротаційне головування в Раді ЄС у другій половині наступного року, посилаючись на проблеми з верховенством права та погіршенням стану демократії.
Це боягузлива і несправедлива атака істеблішменту ЄС на незручну державу-члена, яка не каже “так і амінь” всьому, що надходить з Брюсселя, і чий прем’єр-міністр в першу чергу дбає про добробут власного народу”, – заявив Герберт Кікль, голова FPÖ.
“Я очікую, що федеральний уряд Австрії візьме на себе ініціативу на всіх можливих рівнях, щоб захистити нашу сусідню країну від ЄС”, – додав він.
Проте всі інші австрійські партії, зокрема, керівна Австрійська народна партія та “Зелені”, проголосували за резолюцію.
Австрійська партія свободи встановила міцні відносини з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. У травні партійний лідер Кікль закликав Австрію “наслідувати приклад Орбана” та побудувати “Австрію-фортецю”.
Міністр юстиції Угорщини Юдіт Варга назвала ініціативу Європарламенту “нісенітницею” і звинуватила асамблею в ігноруванні демократії.
У квітні лідери майже усіх політичних груп у Європарламенті закликали Єврокомісію не задовольняти запити Угорщини на додаткові європейські кошти через питання до демократії, верховенства права і дотримання прав людини.
Додамо, Угорщина звернулася до Брюсселя з проханням надати фінансову підтримку місцевим фермерам.
Угорщина просить Європейський Союз продовжити обмеження на імпорт зерна з України у п’ять східноєвропейських країн до кінця 2023 року.
Про це заявив державний секретар Міністерства сільського господарства Жолт Фельдман, зазначивши при цьому, що Угорщина звернулася до Брюсселя з проханням надати фінансову підтримку місцевим фермерам, повідомляє Reuters.
“Ми зацікавлені в тому, щоб збір врожаю в Угорщині був безпечно завершений, а угорські фермери могли продавати свою продукцію”, – сказав Фельдман після зустрічі міністрів сільського господарства ЄС в Брюсселі.
Повномасштабна війна ще більше поглибила протиріччя між Україною та Угорщиною, які виникли ще в 2017 році. Угорщина не лише відмовилася постачати Україні озброєння та не дозволила його транзит, а й періодично гальмує запровадження європейських санкцій проти росії. З останнього: Будапешт збирається блокувати допомогу ЄС через те, що їхній OTP Bank внесений до списку міжнародних спонсорів війни. Петер Сіярто також звинуватив Україну у «все більш войовничій позиції» щодо Угорщини. Водночас, і глава МЗС, і прем’єр-міністр Угорщини регулярно транслюють тези російської пропаганди, говорячи про війну в Україні.
Через три дні після повномасштабного вторгнення росії Орбан заявив, що Угорщина не постачатиме Україні зброї, оскільки «це нереально, і ми не хочемо цього робити». (Щоб переглянути інфографіку, догортайте публікацію до кінця)
З початку цього року практично кожне висловлювання Орбана щодо війни викликало в Україні подив. Так, у січні він порівняв Україну з Афганістаном та назвав її «нічийною землею». За його словами, «мета росії – зробити Україну некерованою руїною, щоб Захід не міг претендувати на це як нагороду».
У відповідь МЗС України викликало угорського посла: висловлювання Орбана назвали зневажливим та спрямованим на свідому руйнацію угорсько-українських відносин.
Попри це у лютому в Офісі президента повідомили, що Віктора Орбана запросили приїхати в Україну.
Того ж місяця Орбан заявив у Євросоюзі, що війна в Україні «не наша війна» і це не «конфлікт між арміями добра і зла, а між двома слов’янськими країнами».
У квітні прем’єр Угорщини дозволив собі ще один зневажливий вислів на адресу України: «Україна у фінансовому сенсі – неіснуюча країна, вона не може сама себе фінансувати».
Поведінка Орбана і дійсно викликає багато питань. Кожного разу світ наштовхується на думку, що Орбан дружить з Путіним.