По всій лінії фронту тривають тяжкі бої. Ворог наступає на декількох напрямках – Авдіівський, Мар‘їнський, Лиманський.

Про це у телеграм-каналі повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Вона зазначила, що ворог попри тотальні невдачі за останні місяці, все ще не припиняє нових спроб наступу, зокрема на Сватівському напрямку. Численні атаки противника ЗСУ відбивають і на інших напрямках.

“Скрізь зараз гаряче. Ворог також рушив вперед і на Сватівському напрямку. Там точаться запеклі бої. Противник атакує Білогорівку, Серебрянку. Ситуація доволі складна”, – написала вона.

Щодо Бахмутського напрямку Маляр розповіла про певний успіз ЗСУ.

“На Бахмутському напрямку:

➖на південному флангу рухаємось вперед, маємо частковий успіх

➖на північному – тривають бої. Ворог перекинув туди 2 десантно-штурмових полки”, – заявила вона.

Певні просування сил оборони відбуваються і на Півдні країни. При цьому ворог не хоче поступатися позиціями, тож бої досить тяжкі.

“З важкими боями, але поступово на Бердянському та Мелітопольському напрямках просуваємось. Наші війська стикаються з інтенсивним супротивом ворога, дистанційним мінуванням, перекиданням резервів, але наполегливо та невпинно створюють умови для як найшвидшого руху вперед”, – додала Маляр.

Також варто зазначити, що генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України (2006-2010 рр.) Ігор Романенко у прямому ефірі одного з українських телеканалів розповів, що на Запорізькому напрямку Збройні сили України просуваються щонайменше на трьох напрямках та досягли тактичних успіхів. Не менш важливим є завдання ударів по скупченню озброєнь, пунктам управління, вузлам зв’язку, логістиці, як, наприклад, по аеродрому в Бердянську, куди російські окупанти стягнули близько 20 вертольотів К-52.

“На Запорізькому напрямку мають місце явно три напрямки, якими просуваються наші війська на тактичному рівні: на Маріуполь, Бердянськ та Мелітополь. З тактичної точки зору там досягнуто певних результатів”, — зазначив Романенко.

Він також послався на оцінку міністра оборони Британії Бена Уоллеса, який зазначив, що за перші тижні наступальних дій українська армія звільнила вдвічі більше територій, ніж вдалося захопити росіянам під час стратегічного наступу з січня нинішнього року.

“З іншого боку, оцінюється ситуація та проводяться аналогії з російським правобережним угрупованням на Херсонському напрямку. Тоді вони там теж створили досить сильну оборону, хоч і не настільки сильну, як зараз на Запорізькому напрямку. Після того, як ми взяли першу лінію оборони, оцінили ситуації з їхніми оборонними можливостями, ми перейшли до завдання ударів по озброєнню, пунктам управління, вузлам зв’язку, логістиці, забезпеченню… Такі дії досить ефективні”, — коментує гість ефіру.

За словами Романенка, знищення озброєнь противника на Запорізькому напрямку свідчить про те, що йде серйозна підготовка до подальших наступальних дій. Колишній заступник начальника Генштабу висловив сподівання на отримання Україною касетних боєприпасів та ракет ATACMS, які сприяли б ефективнішій організації наступальних дій.

Якщо США нарешті дадуть ATACMS, то ЗСУ зможуть використати їх для ураження резервів ворога та ударів по укріпленнях противника та 3) для доставляння “бавовни” по тилових цілях армії рф.

І можливо недарма так виходить, що американці обговорюють передачу ATACMS вкупі з касетними 155-мм снарядами DPICM, які створювались лише для одного — “викошувати” якнайбільше росіян на полі бою.