Секретар РНБО Олексій Данілов назвав 2024 рік «ключовим для Путіна». Він вважає, що Росія намагається «завдати нокаут», вкидаючи у війну максимум ресурсів, але навряд чи це принесе результат на полі бою, швидше призведе до незадоволення війною всередині РФ і навіть повалення режиму Путіна.

Він додав, що якщо у РФ не буде успіхів на фронті, це поглиблюватиме суспільні невдоволення, оскільки потрібно буде і надалі проводити мобілізацію та вкладати кошти у війну.

«Коли кожен день, місяць, рік війни з сумнівними і не вражаючими результатами будуть зміцнювати й поглиблювати настрої зраджених очікувань, що неминуче призводитиме до збільшення кількості невдоволених і тих, хто бажає миру. Зрозуміло, що росіяни здебільшого не проти війни, вони проти «не победной» війни, а «победа» може тільки наснитися. І, до речі, тенденцію збільшення тих, хто виступає за припинення військових дій, фіксують, як тренд, навіть соціологи кремля. Чим інтенсивніше Путін розкручуватиме військовий маховик, тим швидшими темпами зростатиме невдоволення «глубинного народа»», — пояснив секретар РНБО.

Секретар РНБО додав, що якщо у Росії закінчаться гроші на війну, то Кремль просто забере заощадження своїх громадян.

«І схожий перелік, таких кроків, які вимушений буде зробити Путін, можна продовжувати ще дуже довго. Логіка первісної помилки (напад на Україну) передбачає лавиноподібне накопичення проблем і поступове погіршення обставин до настання ситуації кризи. А у війні, розв’язаній Росією, переможе той, хто збереже внутрішню єдність і не зламається з середини. Україна має мотивацію, мету і розуміння справедливості своєї боротьби — те, що нас гартує і об’єднує! Що з цього переліку мають росіяни?», — написав Олексій Данілов.