Українцям потрібно готуватися до затяжної війни, вона не скінчиться в лютому чи березні наступного року, адже держава-терористка буде наступати, мобілізовувати і вчити своїх людей
Про це в етері ондого з телеканалів заявив генерал ЗСУ та ексзаступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.
“Одна із помилок останніх пів року – те, що ми в пресі чуємо недооцінку противника і нам подають інформацію, що проти нас воюють одні алкоголіки та наркомани. Між тим, щоб його знищити ми маємо мати підготовленого, навченого, озброєного українського воїна, який чітко знає як знищувати ворога. 300 тис. вони відмобілізували і ще спроможні відмобілізувати ще і 300 тисяч, і півмільйона”, – зазначив він.
Тож за словами Кривоноса, не треба недооцінювати спроможності ворога.
“Ми побачили, як вони чітко використовують свою тактику завалювання нашої території власними трупами. На певних ділянках це дає результати, що вони не рахуючись з втратами, кидають стільки живої сили, що у нас або не вистачає боєприпасів, або кількості зброї, щоб їх знищувати. Краще розуміти, що ворог буде наступати, мобілізовувати і вчити своїх людей. Нам треба готуватися до затяжної війни і вона не скінчиться в лютому чи березні наступного року”, – підсумував генерал.
Водночас додамо, що окупанти “видихнулися”
Атаки загарбників на найгарячішому напрямку, Бахмутському, стають усе менш інтенсивними. По можливості вогневого ураження у нас уже фактично паритет.
Про це в інтерв’ю українському виданню розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан.
Світан розповів, що росіяни відчувають нестачу броні під час своїх атак, бо вони наступають на Бахмут з боку полів, а ЗСУ обороняються на лінії міста. У полях нині такі погодні умови, що броньована техніка не пройде, а тому ворог атакує невеликими групами по 10 – 100 чоловік без належної підтримки. Єдине, що в них ще залишається – це артилерія.
Артилерії дійсно було багато, ледь на 1 до 20 по співвідношенню стволів. Нині воно лишається таким самим, але ми знищуємо логістичні ланцюжки і склади. Відновити склад боєприпасів доволі складно, а ось втратити його можна одним ударом HIMARS, – зазначив полковник запасу ЗСУ.
Військовий експерт продовжив, що вони ще не вийшли на повну нестачу снарядів, але кількість обстрілів зменшилась. Малі тактичні групи без підтримки броні й потужного артилерійського вогню не мають зиску. А тут ще й наша артилерія підійшла, ті резерви, що були на правобережжі Херсонщини перекинуті на Бахмут.
“Зараз можна говорити про більш-менш паритет у вогневому враженні, які можуть наносити й українські війська, зокрема. Тому останнім часом і зменшилась кількість атак, бо піхоту немає чим підтримати, окрім як артилерії. Звісно, до снарядного голоду вони ще не дійшли, але мінімум вдвічі – втричі зменшилось вогневе ураження артилерією”, – зауважив льотчик-інструктор.
Нагадаємо, аналітики Інституту вивчення війни також вважають, що росіяни сповільнилися на Бахмутському напрямку і вже не можуть підтримувати такі ж темпи своїх наступальних операцій. Ймовірно, окупанти шукатимуть можливості для тактичної чи оперативної паузи.
Фахівці ISW помітили, що останні кілька днів російські війська уповільнили темпи свого наступу на Бахмут та навколишні населені пункти. Російські військові блогери водночас стверджують, що українські сили відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.