Російські окупанти продовжують намагатися захопити Часів Яр, активно використовуючи свою авіацію. Про це повідомив майор Нацгвардії України Дмитро Кожубенко, офіцер секції планування бригади «Рубіж», у телевізійному виступі. За його словами, противник активно накопичує резерви, як піхоти, так і техніки, але українські сили оборони готові до цього.

Кожубенко зазначив, що противник відправляє невеликі групи для розвідки в спробах виявити вогневі позиції українських сил. В районі оборони бригади «Рубіж» зараз менше застосовується російська авіація, але випадки використання КАБів по українських позиціях все ще спостерігаються.

Однак, основний фокус противника зараз спрямований на Часів Яр з метою прориву оборони та виходу на Краматорсько-Слов’янську агломерацію. Відповідно до слів Кожубенка, українські захисники твердо тримають свої позиції, і навіть найпотужніші спроби прориву вони нівелювали. Згадувана «сталева воля» українських військових наводить на думку, що противнику буде дуже важко досягти своїх цілей у цьому районі.

Зазначимо, що напрямок Часового Яру залишається ключовим для російських військ, оскільки його окупація створить передумови для подальшого наступу на «південну частину українського оборонного поясу» — відносно тилових міст Костянтинівки та Дружківки, як це наголосили в Інституті стратегічних досліджень (ISW).

Фронтовий журналіст Ярослав Кречко розповів, що Часів Яр має важливе геостратегічне значення, бо є «воротами» до навколишніх міст. Інтенсивність атак на цей напрямок дещо зменшилася, проте він підкреслив, що це ще не пік наступу, оскільки у Росії залишаються резерви для подальшого наступу.

«Інтенсивність цих атак з початком боїв на Харківщині дещо впала. Проте мені здається, що це ще не пік наступу: у Росії ще лишаються резерви. Тому від боїв на Харківщині багато що буде залежати, в тому числі, на Донбасі», – пояснює журналіст.

Військовий оглядач Денис Попович зазначив, що успіхи російських сил на околицях Часового Яру не відбулися за рахунок відволікання сил ЗСУ з інших фронтів, як стверджувалося в ISW. Ситуація на цьому напрямку є динамічною, і контроль над втраченими позиціями швидко змінюється.

«Ситуація під Часовим Яром була такою, що просто величезною кількістю поперли, і їм вдалося просунутися на певних ділянках завдяки чисельній перевазі. Але ж вони постійно там так атакують: давлять масою, використовують різні тактики малих груп, великих танкових колон», – зазначає він і додає: ситуація довкола містечка динамічна, контроль над втраченими позиціями повертається знову.

Прес-офіцер 26-ї артилерійської бригади ім. Романа Дашкевича, Олег Калашніков, розповів, що російські війська готують штурмові групи з елітних підрозділів для нападу на Часів Яр. Збільшилася інтенсивність атак і вогневого ураження, зокрема через застосування реактивних систем залпового вогню та ствольної артилерії.

«Вони готують штурмові групи зі своїх елітних підрозділів – це повітряно-десантні війська. Враховуючи те, що на сьогодні на нашому напрямку Часового Яру задіяні дві окремі десантно-штурмові бригади (11 та 83), а також 98 повітряно-десантна дивізія – вони наш напрямок вважають пріоритетним», – поділився Калашніков.

Отже, Часів Яр залишається пріоритетним напрямком для російських військ, і успіхи на цьому фронті матимуть велике значення для подальших дій у регіоні.