В прикордонних районах продовжують перебувати воєнізовані підрозділи загарбників. Їхньою метою є демонстрація присутності, щоб не дозволити перекинути підрозділи ЗСУ на важливіші напрямки.

Нещодавно в областях, які межують із білоруссю, була довга повітряна тривога вночі. Коли до лукашенка повернувся командний центр А-50, стало зрозуміло, що як тільки цей літак підіймається у небо, то по Україні із території білорусі можуть бути удари.

Про це 24 каналу розповів засновник телеграм-каналу “Белорускі Гаюн” Антон Мотолько. Він також зазначив, що усі боялись, аби ніч на 11 липня не була такою.

Я не хочу нікого лякати, але і говорити про те, що усе буде добре, теж не можу. Ми бачимо, що в останні дні до білорусі активно прилітають російські вантажні літаки,– зазначає Мотолько.

За його словами, до квітня – травня 2022 року це означало, що прибувають нові ракети для запуску. На жаль, завжди була така кореляція: прилітає транспортний літак із росії – з’являються нові ракети.

“Ми спостерігаємо прильоти російської вантажної авіації. Так само прилітає літак Ан-124, який дозволяє перевозити ракети типу “Точка-У”, а потім переміщувати їх на тимчасово окуповані території”, – зазначає Мотолько.

На жаль, я боюсь, що у найближчі дні можуть бути запуски ракет,– каже Мотолько.

Також Антон Мотолько додає, що з’явилась інформація про те, що додаткова ділянка повітряного простору стала закритою для польотів. Йдеться про ту територію, над якою літав А-50, а також повітряний простір над мінськом.

У небо над білоруссю вперше з 4 квітня підняли російський ДРЛО А-50 та винищувачі. На щастя, запусків ракет по Україні не було, однак увесь час, поки літаки були у небі, лунала повітряна тривога в областях, які межують з білоруссю.

Моніторингова група “Беларускі Гаюн” протягом усієї ночі 11 липня спостерігала підвищену авіаційну активність над країною. Російський ДРЛО А-50 пішов на зліт 10 липня о 22:50 з військового аеродрому в Мачулищах.

Усю ніч російський А-50 літав колами від Барановичів до Слуцька, змінюючи висоти від 9,15 до 9,7 тисячі метрів. Завданням такого літака є надання координат пілотам винищувачів для ударів по цілях.

А-50 завершив роботу лише о 4:39. Він приземлився на військовий аеродром у Мачулищах о 5:10, тобто чистий час його роботи в повітрі становив 6 годин 20 хвилин.

Окрім літака-навідника, протягом усієї ночі у повітря підіймалися винищувачі, які позмінно працювали з А-50 у парі на висотах від 7 до 8 тисяч метрів.

Час роботи кожного винищувача з А-50 становив від години до двох. Під час польотів пілоти обговорювали з ДРЛО видимість цілей для ударів по території України.

Окрім цього, вже після посадки А-50 був ще один зліт винищувача з військового аеродрому в Барановичах о 5:40. Він повернувся майже через годину – о 6:30.

Виходячи з того, що відбувалося сьогодні вночі, можна припустити, що парна робота винищувачів з А-50 з вигляданням цілей для атаки може стати новою щоденною практикою. Продовжуватимемо стежити за ситуацією,– мовиться у повідомленні моніторингової групи.

За інформацією Media Center Ukraine, Державна прикордонна служба не фіксує формування ударних груп з білорусії та Брянської та Курської областей росії. Однак там активно використовують засоби радіоелектронної боротьби, щоб ускладнити спостерігання за територією.

“На кордонах Сумської та Чернігівської областей формування ударної групи ворога, які б могли здійснити наступ на Україну не спостерігається, однак росія продовжує обстріл України зі своєї території. Лише протягом тижня зафіксовано близько 130 обстрілів цих територій”, – зауважив речник ДПСУ Андрій Демченко.