У прикордонній до України Брестській області відбулися тренування з висадки десанту ЗС РБ та Російської Федерації.
Відео та фото опублікувала пресслужба Міноборони Білорусі.
В оборонному відомстві союзниці РФ розповідають, що під час білорусько-російського льотно-тактичного навчання у висадці взяли участь понад сотні військовослужбовців 38-ї повітряно-десантної бригади. Військові здійснили стрибки з парашутом із літака ІЛ-76МД. Викидання десанту відбувалося з висоти 600 метрів зі штатним озброєнням та екіпіруванням.
“У рамках спільного льотно-тактичного навчання збройних сил Республіки Білорусь і Російської Федерації відпрацьовуються питання перебазування повітряних ешелонів білоруських та російських авіаційних підрозділів на оперативні аеродроми, зокрема на Росії. На полігоні Брестський вертолітні екіпажі забезпечують виконання парашутного та безпарашутного десантування підрозділів сил спеціальних операцій”, – йдеться у повідомленні Міноборони Білорусі.
Варто зазначати, що 25 січня в Україні звучала дивна повітряна тривога, яка була оголошена лише у Волинській та Рівненській областях. Саме ці регіони межують із Брестською областю. Ймовірно, висадка десанту була причиною тривоги.
Втім спільні навчання РФ та Білорусі на білоруських полігонах багаторазово продовжуватимуть, щоб українські сили оборони тримали на північному напрямку необхідну кількість сил і засобів, вважає речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
“Потрібно розуміти, що такі навчання для сухопутного компонента тривають не один місяць і постійно продовжуються. Я думаю, що після продовження цього терміну буде продовження ще раз і ще раз. Фактично РФ і Білорусь продовжують тримати цей напрямок для такого напруження”, – сказав Демченко в ефірі телемарафону у п’ятницю.
За словами речника прикордонного відомства, противник це робить для того, щоб українські сили оборони тримали на північному напрямку необхідну кількість сил і засобів і не перекидали їх на більш напружені ділянки, де відбуваються повномасштабні бойові дії.
“Водночас створення ударного угруповання не відзначається зараз, але ворога не можна недооцінювати”, – додав Демченко.
Поруч із безпосередньо лінією державного кордону Держприкордонслужба не відзначає переміщення техніки чи особового складу підрозділів ні Білорусі, ні РФ.
Водночас додамо, коментуючи ситуацію на Північному напрямку, військовий оглядач Денис Попович, зазначив, що позиції Сил оборони України там посилюються. Зокрема, йдеться про Київський напрямок, кордон із Білоруссю.
“Постійно проводяться навчання, там інспектують положення. Але на сьогодні немає концентрації ударних сил ні на Київській ділянці, ні в бік Волинської, Рівненської областей. Тому там, очевидно, найближчим часом не варто чекати якихось наступальних дій з боку російської армії”, — сказав Попович.
Але це не означає, що обстановка не може змінитися і РФ не змінить своє рішення, не буде починати підготовку до цих дій, каже експерт.
У той же час російські війська можуть почати атакувати на Харківському напрямку, але Україна готова відбити такі спроби.
Він нагадав, що про таку ймовірність, зокрема, заявляли і представники українського військового командування, міністр оборони.
“Росіяни можуть почати наступ на Харківському напрямку для того, щоб відіграти ті території, які були втрачені внаслідок контрнаступу ЗСУ в Харківській області у вересні минулого року”, — сказав Попович.
При цьому він зазначив, що ми говоримо не тільки про Куп’янськ, а й про Лиман. А це вже Донецька область. Цей населений пункт для російських окупантів також, немов кістка в горлі.
“Тому вони цілком можуть розраховувати на те, щоб розгорнути там контрнаступ, таким чином завдати нам оперативної поразки ось на цій ділянці фронту. Усе це ми бачимо, усе це усвідомлюємо. І треба розуміти, ми до цього готуємося”, — резюмував Попович.