Контроль над Кінбурнською косою може стати ключовим для України для повернення контролю над рухом Чорним морем. Однак, з військової точки зору, висаджувати туди солдатів немає сенсу, адже на косі ніде розмістити позиції. Таку думку висловив ветеран АТО, «кіборг», полковник СБУ та народний депутат Роман Костенко в інтерв’ю «Главкому».
Військовий зазначив, що зараз наші сили взяли під контроль перешийок за селом Геройським, і поки цього достатньо для стримування ворога.
«За деякими оцінками, контроль над Кінбурнською косою стане ключовим для України для повернення контролю над рухом Чорним морем. Декілька днів тому на косі не було нікого. Кінбурнська коса навпіл розділена на Миколаївську та Херсонську області. Наші сили оборони неодноразово завдавали туди артилерійські удари і зробили все, аби там не було противника. Причому його нема не тому, що ми його вибили, а тому, що на косі просто нема де стояти. Це – пустеля, по якій машини навіть погано проходять, вона досить вузька, там нема рослинності. Тому висаджувати туди солдат, з військової точки зору, – досить важка історія, яка може погано закінчитись. Зараз наші сили взяли під контроль перешийок за селом Геройським, і поки цього достатньо для стримування ворога», – зазначив він.
Костенко також пояснив, у чому стратегічне значення Кінбурнської коси для України, окрім забезпечення «зернового коридору» з Миколаєва.
«Це, наряду з Очаковом, – вхід у Дніпро-Бузький лиман, потім в Південний Буг та порти Херсона. Але це тільки вхід і не косою єдиною. Навіть якщо ми будемо тримати саму косу і давати можливість нашим кораблям заходити, це їх повністю не убезпечить. От якби ми повністю звільнили територію хоча б до Голої Пристані, то можна було б про щось говорити. А сенсу розглядати Кінбурнську косу як якийсь початковий плацдарм я не бачу. Противник при сучасному озброєнні так само буде контролювати цей коридор», – сказав ветеран АТО.
12 грудня Сергій Хлань, депутат Херсонської облради, пояснив, що за ситуація склалась на Потьомкінському острові в гирлі Дніпра, а також – у плавнях навпроти обласного центру.
Інформацію оприлюднено під час прямого ефіру Всеукраїнського телемарафону.
Чиновник заперечив тривожні повідомлення щодо Потьомкінського острова, який нібито опинився під контролем армії рф:
- по-перше, ворожі ДРГ на острів не висаджувались;
- по-друге, місцеві жителі не стали заручниками російських військових;
- по-третє, ЗСУ тримає острів під повним вогневим контролем артилерії – висадитись там противник просто не має можливості.
Аналогічна ситуація з плавнями: їх тримають під контролем українські військові.
Однак росіяни вигадали нову тактику для протидії ЗСУ. Зокрема, окупанти розміщують поруч з Дніпром спеціальні спостережні пости. Завдяки цьому вони здалека бачать українських оборонців, коли вони намагаються прорватись на лівобережжя Херсонщини.
Ще один підступ: розміщування гармат посеред житлового сектора.Окупанти стріляють по Херсону з Голої Пристані, по Бериславу – з Каховки. Але не отримують відсіч, бо ховаються за спинами мирних людей.
Зазначимо, херсонський журналіст Костянтин Риженко, ґрунтуючись на спілкування з місцевими жителями, стверджував, що на острові помічена певна кількість військо окупантів. Дата публікації допису – 9 грудня.
Про це свідчить докладний опис ситуації на потьомкінському острові від чоловіка, який тією дорогою повертався з дачі.